Filmy dokumentalne/natura i podróże

„Życie lasu. Ptaki” (2018)

Znakomity polski film dokumentalny o ptakach, które możemy...

WIĘCEJ
„Życie lasu. Ptaki” (2018)

Znakomity polski film dokumentalny o ptakach, które możemy spotkać w naszym kraju i sposobach, jak możemy je uratować od wyginięcia...

Opis filmu
To może wydawać się niewiarygodne, ale w ciągu ostatnich stu lat z Ziemi zniknęło już około pięć miliardów ptaków. W Polsce nie jest inaczej, gasną głuszce, cietrzewie, kraski, podgorzałki, rybołowy - żeby wymienić tylko niektóre gatunki. O dziwo nawet tak wydawałoby się popularne ptaki, jak wróble i jaskółki, stają się coraz rzadsze.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że sprawy wciąż jeszcze zależą od nas. I chociaż nie będzie tak zawsze, czas ucieka, być może niedługo, to jednak dzisiaj jest jeszcze czas: na współodpowiedzialność, współdziałanie, współżycie, na dobry wybór. Warto zatem dobrze poznać ptaki, które jeszcze żyją w naszych lasach.

Reżyseria
Reżyserem filmu dokumentalnego „Życie lasu. Ptaki” jest Michał Ogrodowczyk („Ochrona głuszca w polskich lasach”, „Woda i las. Źródło życia na Ziemi”, „Lasy bagienne”).

Zdjęcia
Autorami zdjęć do filmu dokumentalnego „Życie lasy. Ptaki” są Sławomir Skupiński, Michał Ogrodowczyk, Rafał Siek, Dariusz Graszka-Petrykowski, Sławomir Wąsik, Tomasz Ogrodowczyk, Bartosz Klamra.

Data premiery i kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Życie lasu. Ptaki” miał premierę w 2018 roku.

Czas trwania filmu
Film dokumentalny „Życie lasu. Ptaki” trwa 44 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Życie lasu. Ptaki”?

Cały film „Życie lasu. Ptaki” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.