filmy fabularne/komedie

Zwyczajna dziewczyna (2016)

Akcja filmu dzieje się w Anglii w 1940 roku. Catrin jest początkującą scenarzystką...

WIĘCEJ
Zwyczajna dziewczyna (2016)

Akcja filmu dzieje się w Anglii w 1940 roku. Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę. Dziewczyna ma ogromne ambicje, ale nie jest traktowana poważnie. Zamierza pokazać wszystkim, na co ją stać. W komedii kostiumowej „Zwyczajna dziewczyna” występują m.in. Gemma Arterton i Bill Nighy.

Opis filmu

W słynnej wytwórni filmowej trwają prace nad ogromnym i niezwykle ważnym projektem – produkcją, która podniesie obywateli na duchu. Szybko okazuje się jednak, że rola Catrin ogranicza się do pisania nic nie znaczących i niewiele wnoszących… kobiecych dialogów. A na dodatek na planie wszystko kręci się wokół podstarzałego aktora z rozbuchanym ego, zarozumiałego reżysera, zwariowanej agentki i przystojnego scenarzysty, który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może być lepsza od niego. Catrin postanawia udowodnić mu, jak bardzo się myli. I wkrótce oboje przekonują się, że to życie pisze najciekawsze scenariusze!

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Gemma Arterton („Hansel i Gretel: Łowcy czarownic”, „Strawberry Fields”, „Książę Persji: Piaski czasu”) jako Catrin Cole
Sam Claflin („Igrzyska śmierci”, „Love, Rosie”, „Klub dla wybrańców”) jako Tom Buckley
Bill Nighy („To właśnie miłość”, „Księgarnia z marzeniami”, „Czas na miłość”)
Jack Huston („American Hustle”, „Najdłuższa podróż”, „Zakazane imperium”)

Kto jeszcze zagrał w filmie „Zwyczajna dziewczyna”?

Paul Ritter jako Raymond Parfitt
Rachael Stirling jako Phyl Moore
Richard E. Grant jako Roger Swain
Henry Goodman jako Gabriel Baker
Jake Lacy jako Carl Lundbeck

Reżyseria i scenariusz

Reżyserką filmu „Zwyczajna dziewczyna” jest Lone Scherfig. Jej największym sukcesem artystycznym okazał się nakręcony w 2000 roku film „Włoski dla początkujących”, który został nagrodzony m.in. Srebrnym Niedźwiedziem na 51. MFF w Berlinie oraz Nagrodą Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Po kilku latach ponownie odniosła sukces nominowanym do Oscara obrazem „Była sobie dziewczyna” (2009).

Data premiery i kraj produkcji

Premiera filmu „Zwyczajna dziewczyna” odbyła się 10 września 2016 podczas 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Został wyprodukowany W Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Czas trwania filmu

Film „Zwyczajna dziewczyna” trwa 117 minut.

Tytuł oryginalny

„Their Finest”

Gdzie obejrzeć film „Zwyczajna dziewczyna”?

Cały film „Zwyczajna dziewczyna” OGLĄDAJ online w vod.tvp.pl!