Oglądaj do 28.08.2022 r.

filmy fabularne/komedie

„Zwariować ze szczęścia” (2016)

Komediodramat o niezwykłej przyjaźni, która połączyła dwie całkowicie różne od...

WIĘCEJ
„Zwariować ze szczęścia” (2016)

Komediodramat o niezwykłej przyjaźni, która połączyła dwie całkowicie różne od siebie kobiety. Główne role w tym filmie, który wyreżyserował Paolo Virzì („Kapitał ludzki”, „Coś pięknego”), stworzyły gwiazdy włoskiego kina – Valeria Bruni Tedeschi i Micaela Ramazzotti. To błyskotliwa, pełna zabawnych zawirowań i jednocześnie dramatyczna opowieść o cienkiej linii, która dzieli tzw. normalność od szaleństwa.

Opis filmu:
Beatrice i Donatella spotykają się w znajdującym się w Toskanii ośrodku terapeutycznym dla kobiet z problemami psychicznymi. Zaczyna łączyć je niezwykła więź. Są jak ogień i woda. Beatrice jest żywiołowa, pełna energii, lubi konfabulować, pozuje na milionerkę obracającą się w wyższych sferach. Donatella jest zamknięta w sobie. Krucha i wrażliwa, skrywa mroczną tajemnicę z przeszłości. Pewnego dnia korzystają z nadarzającej się okazji i uciekają z ośrodka. Tak zaczyna się pełna przygód podróż, która pozwoli im odkryć swoją przeszłość i zmienić swoje życie…


Obsada filmu „Zwariować ze szczęścia”:

W rolach głównych występują:

Valeria Bruni Tedeschi („ 5x2 pięć razy we dwoje”, „Aktorki”, „Kapitał ludzki”) jako Beatrice Morandini Valdirana
Micaela Ramazzotti („Coś pięknego”, „Najlepsze lata”) jako Donatella Morelli

Kto jeszcze zagrał w filmie „Zwariować ze szczęścia”?

Valentina Carnelutti jako Fiamma Zappa
Marco Messeri jako Floriano Morelli
Anna Galiena jako Luciana Brogi Morelli
Tommaso Ragno jako Giorgio Lorenzini
Bob Messini jako adwokat Pierluigi Aitiani

Reżyseria
Reżyserem i współscenarzystą filmu „Zwariować ze szczęścia” jest Paolo Virzì („Ból dorastania”, „Caterina w wielkim mieście”, „Coś pięknego”, „Kapitał ludzki” „Magiczne noce”), ceniony włoski reżyser.

Scenariusz
Scenariusz napisali reżyser Paolo Virzì oraz Francesca Archibugi, laureatka trzech nagród David di Donatello.

Zdjęcia
Autorem zdjęć do filmu „Zwariować ze szczęścia” jest Vladan Radovic operator, znany z Ciemne dusze, Zwariować ze szczęścia, Zdrajca. Luareat nagrody David di Donatello.

Data premiery, kraj produkcji
Włosko-francuski film „Zwariować ze szczęścia” miał swoją światową premierę 14 maja 2016 roku podczas 69. MFF w Cannes w ramach sekcji Directors' Fortnight.

Czas trwania filmu
Film „Zwariować ze szczęścia” trwa 116 minuty.

Nagrody i nominacje
Film „Zwariować ze szczęścia” wygrał MFF w Valladolid. Jest też laureatem kilku prestiżowych włoskich nagród filmowych David di Donatello, m.in. dla najlepszego filmu, za reżyserię i za rolę Valerii Bruni Tedeschi.

Tytuł oryginalny: La pazza gioia

Gdzie obejrzeć film „Zwariować ze szczęścia”?
Cały film online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.

Wideo