serwisy tvp

filmy fabularne/dramaty

Kolorowy film animowany oparty na wielokrotnie nagradzanym, kultowym hiszpańskim komiksie Paco Roca, który na rozdaniu...

WIĘCEJ
Kolorowy film animowany oparty na wielokrotnie nagradzanym, kultowym hiszpańskim komiksie Paco Roca, który na rozdaniu nagród Hiszpańskiej Akademii Filmowej zdobył Nagrodę Goya dla najlepszego scenariusza adaptowanego oraz najlepszego filmu animowanego. Animacja zdobyła też nominację do Satelity i Europejskiej Nagrody Filmowej.

Film w reżyserii Ignacia Ferrerasa próbuje odczarować tabu jakim jest dziś starość, opowiadając ciepłą historię o przyjaźni dwóch rezydentów domu opieki, którzy nie godzą się na to by przez ostatnie lata życia traktowano ich przedmiotowo. Stary „wyjadacz” domu, Miguel, postanawia uchronić mającego coraz większe kłopoty z pamięcią Emilio od przenosin na zniesławione 4. piętro placówki dla nierokujących pacjentów. Zwariowany plan przyjaciół zabarwi humorem i satyrą trudną codzienność domu starców, a oni sami udowodnią, że choć dla wielu ich rówieśników życie powoli dobiega końca, oni właśnie rozpoczynają nowe.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Hiszpania, 2011

Reżyseria: Ignacio Ferreras

Czas trwania: 90 minut

Tytuł oryginalny: Arrugas (Wrinkles)

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy