dla dzieci/programy

„Ziarno”

Program jest lekcją szacunku dla ludzi starszych, ekumenizmu, tolerancji i otwartości na drugiego...

WIĘCEJ
„Ziarno”

Program jest lekcją szacunku dla ludzi starszych, ekumenizmu, tolerancji i otwartości na drugiego człowieka, niezależnie od koloru skóry, sprawności fizycznej czy wyznawanej religii. Gośćmi są przedstawiciele innych narodów i wyznań. Audycja uwrażliwia maluchy na problemy, z jakimi boryka się tzw. trzeci świat – biedę i głód.

Opis programu
Ziarno mówi o sprawach trudnych i bolesnych, starając się wychowywać dzieci w taki sposób, by budowały wokół siebie „cywilizację miłości”, o którą tak bardzo prosił Jan Paweł II.

Scenariusz
Pierwszym pomysłodawcą i prowadzącym był ksiądz Wojciech Drozdowicz, animator kultury z archidiecezji warszawskiej. Każdy odcinek „Ziarna” nadzorowany jest przez Redakcję Programów Katolickich Telewizji Polskiej. Stałym elementem programu są występy zespołów o charakterze katolickim. W „Ziarnie” promowane były m.in. następujące zespoły: Arka Noego, Dzieci z Brodą, Promyczki i Mały Chór Wielkich Serc.

Data premiery i kraj produkcji
Program został wyprodukowany w Polsce. Pierwszy odcinek „Ziarna” miał premierę 17 lutego 1990 roku. Program emitowany jest w niedzielę o godz. 9.30 na antenie TVP ABC.

Czas trwania odcinka
Jeden odcinek programu „Ziarno” trwa ok 25 minut.

Gdzie obejrzeć program „Ziarno”?
Cały program „Ziarno” online OGLĄDAJ za darmo w vod.tvp.pl.