serwisy tvp

Oglądaj do 24.05.2021 r.

filmy fabularne/komedie

Romantyczna komedia Woody'ego Allena, której akcja tym razem została osadzona w Rzymie. W Wiecznym Mieście...

WIĘCEJ
Romantyczna komedia Woody'ego Allena, której akcja tym razem została osadzona w Rzymie. W Wiecznym Mieście rozgrywają się miłosne perypetie Amerykanów i Włochów. To cztery niezwiązane ze sobą historie.

Jack, student architektury, czuje się przytłoczony w stałym związku z Sally i staje się łatwą ofiarą dla jej przyjaciółki, neurotycznej aktorki Moniki. Jego wierność próbuje zza kadru ratować sceptyczny narrator, również architekt, którego Jack poznaje w Rzymie.

W innym czasie, choć w tym samym miejscu, włoski urzędnik Leopoldo niespodziewanie dla siebie i bez większego powodu staje się celebrytą. W krótkim czasie zyskuje sławę po to, by zaraz ją utracić.

W podróży poślubnej do Rzymu przybywa z prowincji włoskie małżeństwo: Antonio i Milli, która gubi się w drodze do fryzjera. Przerażony Antonio, który musi przedstawić żonę swojej rzymskiej rodzinie, znajduje chwilowe zastępstwo w prostytutce Annie, a Milli w tym czasie trafia na podstarzałego amanta.

Jest w końcu i starzejący się dyrektor nowojorskiej opery, Jerry, który przylatuje do Rzymu z żoną, psychoanalityczką Phyllis oraz przedsiębiorca pogrzebowy Giancarlo, który ujawnia swój samorodny operowy talent pod prysznicem.

Kraj pochodzenia, data produkcji: USA/Włochy, 2012

Czas trwania: 106 min.

Reżyseria: Woody Allen

Obsada:
Woody Allen – Jerry
Alec Baldwin – John
Roberto Benigni – Leopoldo
Jesse Eisenberg – Jack
Alessandro Tiberi – Antonio
Flavio Parenti – Michelangelo
Penélope Cruz – Anna
Judy Davis – Phyllis
Greta Gerwig – Sally
Ellen Page – Monica

Tytuł oryginału: To Rome With Love

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy