serwisy tvp

Oglądaj do 14.12.2021 r.

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

„Zagadki sejsmologii” (2017)

Film dokumentalny o katastrofach spowodowanych przez trzęsienia ziemi. Jedno...

WIĘCEJ
„Zagadki sejsmologii” (2017)

Film dokumentalny o katastrofach spowodowanych przez trzęsienia ziemi. Jedno z nich miało miejsce kilka lat temu we Włoszech.

Opis filmu:
Jesienią 2016 roku trzęsienie ziemi nawiedziło północno-środkowe Włochy. Seria czterech wstrząsów w górach zniszczyła historyczne miasto. Zaraz po pierwszym trzęsieniu naukowcy szybko rozpoczęli pracę, aby dokonać pomiarów w czasie rzeczywistym i ocenić ten geologiczny dramat.

Film wykorzystuje trzęsienia ziemi z 2016 roku, aby zbadać, co oznacza badanie wstrząsów we współczesnej Europie. Spotykają się tutaj wyzwanie naukowe i niepokój społeczny. Słyszymy relacje ludzi z pierwszej ręki i spotykamy naukowców, próbujących zebrać jak najwięcej informacji o ostatnich wydarzeniach.

Zobaczymy, jak sejsmolodzy wykorzystują w swojej pracy najnowocześniejszą technologię satelitarną i sensoryczną. Od archeologii po technologię kosmiczną – każde narzędzie jest potrzebne do gromadzenia danych, które odblokują sekrety naszej niespokojnej planety.

Reżyseria:
Reżyserem filmu dokumentalnego „Zagadki sejsmologii” jest John Capener („Tiny World”, „A Life Among Monkeys”, „Natural World”).

Data premiery i kraj produkcji:
Austriacki film dokumentalny „Zagadki sejsmologii” miał premierę w 2017 roku.

Tytuł oryginalny:
„Chasing Quakes”

Czas trwania filmu:
Film dokumentalny „Zagadki sejsmologii” trwa 50 minut.

Gdzie obejrzeć film „Zagadki sejsmologii”?
Cały film „Zagadki sejsmologii Superinteligencja” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy