serwisy tvp

programy/kultura

„Z klasyką przez Polskę” (2020)

Koncerty zorganizowane w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego przez Narodowy...

WIĘCEJ
„Z klasyką przez Polskę” (2020)

Koncerty zorganizowane w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Celem projektu jest docieranie z muzyką klasyczną w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych miast, miasteczek i wsi.

Opis programu:
Cykl „Z klasyką przez Polskę” rozpoczął się już w drugiej połowie 2019 roku. Zrealizowano wówczas 51 koncertów w domach kultury, remizach, szkołach, dworkach, pałacykach i kościołach na terenie całego kraju. Wszędzie tam artyści spotkali się z bardzo dobrym przyjęciem lokalnej społeczności. W wydarzeniach wzięło udział ponad 40 artystów, których wykonań muzycznych wysłuchało ponad 9000 słuchaczy.

W ramach pięciu koncertów zarejestrowanych przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca możemy usłyszeć recitale takich muzyków i zespołów kameralnych jak: Olga Pasiecznik, Avi Avital, Książek Piano Duo i Atma Quartet.

Data premiery, kraj produkcji
Projekt „Z klasyką przez Polskę” zainaugurowano pod koniec 2019 i kontynuowano w 2020 roku, zaś telewizyjna premiera rejestracji filmowej wchodzących w jego skład pięciu koncertów odbyła się w 2022 roku na antenie TVP.

Długość jednego odcinka
Cykl składa się z pięciu koncertów, a każdy z nich trwa około 60 minut.

Gdzie obejrzeć program „Z klasyką przez Polskę”?
Cały program „Z klasyką przez Polskę” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy