programy/kultura

„Z klasyką przez Polskę” (2020)

Koncerty zorganizowane w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego przez Narodowy Instytut Muzyki...

WIĘCEJ
„Z klasyką przez Polskę” (2020)

Koncerty zorganizowane w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Celem projektu jest docieranie z muzyką klasyczną w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych miast, miasteczek i wsi.

Opis programu:
Cykl „Z klasyką przez Polskę” rozpoczął się już w drugiej połowie 2019 roku. Zrealizowano wówczas 51 koncertów w domach kultury, remizach, szkołach, dworkach, pałacykach i kościołach na terenie całego kraju. Wszędzie tam artyści spotkali się z bardzo dobrym przyjęciem lokalnej społeczności. W wydarzeniach wzięło udział ponad 40 artystów, których wykonań muzycznych wysłuchało ponad 9000 słuchaczy.

W ramach pięciu koncertów zarejestrowanych przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca możemy usłyszeć recitale takich muzyków i zespołów kameralnych jak: Olga Pasiecznik, Avi Avital, Książek Piano Duo i Atma Quartet.

Data premiery, kraj produkcji
Projekt „Z klasyką przez Polskę” zainaugurowano pod koniec 2019 i kontynuowano w 2020 roku, zaś telewizyjna premiera rejestracji filmowej wchodzących w jego skład pięciu koncertów odbyła się w 2022 roku na antenie TVP.

Długość jednego odcinka
Cykl składa się z pięciu koncertów, a każdy z nich trwa około 60 minut.

Gdzie obejrzeć program „Z klasyką przez Polskę”?
Cały program „Z klasyką przez Polskę” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl