filmy fabularne/dramaty

Masz na imię Justine (2005)

Wstrząsający dramat oparty na prawdziwych historiach kobiet zmuszanych do...

WIĘCEJ
Masz na imię Justine (2005)

Wstrząsający dramat oparty na prawdziwych historiach kobiet zmuszanych do prostytucji, reżyserii pochodzącego z Wenezueli Franco de Pena. Film został doceniony przez krytyków i otrzymał Złotego Lwa oraz nagrodę LLF.

Opis filmu:

To historia jakich wiele – ona to zwykła dziewczyna z małej mieściny, on to świetnie radzący sobie mieszkaniec dużej metropolii. Mariola miała dość życia jakie wiodła. Jedyną perspektywą na przyszłość była praca w ubojni. Chciała sięgnąć wyżej i w tym miał pomóc jej ukochany – Artur. Chłopak mieszkał na stałe w Niemczech i postanowił zaprosić ją do siebie. Dziewczyna miała zrobić sobie wakacje, poznać jego rodziców i zobaczyć jak wygląda „wielki świat”. Ich przygoda zaczęła się w Berlinie, gdzie para miała przenocować u znajomych Artura. Sytuacja stała się niepokojąca, gdy w dziwnym mieszkaniu jeden z kolegów wręczył chłopakowi Marioli plik pieniędzy i zaczął ją dotykać. Dziewczyna nie wiedziała jeszcze wtedy, że jej ukochany właśnie sprzedał ją jako prostytutkę. Zabrał jej paszport i po prostu ją zostawił. Od tego momentu miała zapomnieć o swoim poprzednim życiu. Nieznająca języka i niewiedząca co dzieje się wokół niej, dostała na imię Justine. Jeśli nie będzie robiła tego, co każe jej szef, jej babcia zginie.

Obsada filmu:

W rolach głównych występują:

Anna Cieślak („Mały książę”, „Thor: Mroczny świat”, „Asterix na olimpiadzie”) jako Mariola Szymańska

Rafał Maćkowiak („Czas honoru”, „Job, czyli ostatnia szara komórka”, „Disco Polo”) jako Artur Bald

Kto jeszcze zagrał w filmie „Masz na imię Justine”?

Arno Frisch jako Niko,
Mathieu Carrière jako Gunther,
Dominique Pinon jako „Wujek Goran”,
Barbara Wałkówna jako Barbara Szymańska,
Małgorzata Buczkowska jako Hania,
Katarzyna Cygler jako Ola,
David Scheller jako Jurij,
Jale Arikan jako Nadenka,
Maciej Kozłowski jako Egzaminator w masarni,
Franck Sasonoff jako Oman,
Elizabeth Bruck jako Helena,
Mariusz Saniternik jako Pijaczek na rynku,
Grzegorz Piórkowski jako Ksiądz,
Nedjad Kurtagic jako Bramkarz,
Jean-Marc Calderoni jako Klient,
Frédéric Frenay jako Kulturysta,
Anna Pachnicka jako Strażniczka więzienna,
Denis Delić jako Niko
Reżyseria:
Reżyserem filmu „Masz na imię Justine” jest Franco de Pena – wielokrotnie nagradzany twórca, znany z takich filmów jak „Może to grzech, że się modlę”, „Hotel 52” czy też „Rezydencja”

Scenariusz:
Scenariusz filmu „Masz na imię Justine” stworzył reżyser Franco de Pena we współpracy z Chrisem Burdzą, znanym z „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” i „Lot świerkowej gęsi” oraz Tomaszem Tępskim – doświadczonym scenarzystą znanym z takich filmów jak: „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Ja wam pokażę!” czy serialu „Miodowe lata”.

Data premiery i kraj produkcji:
„Masz na imię Justine” miał swoją światową premierę 30 sierpnia 2005 roku. Ekipa produkcji pracowała nad scenami w Polsce i Luksemburgu.

Zdjęcia:
Nad zdjęciami do filmu „Masz na imię Justine” pracował Arkadiusz Tomiak doświadczony operator, który na swoim koncie ma nagrodę Orła. Jest znany z takich filmów jak „Karbala”, „Obława”, „Dziewczyna z szafy”.

Tytuł oryginalny:
„Masz na imię Justine”

Czas trwania filmu:
„Masz na imię Justine” trwa 97 minut.

Gdzie obejrzeć film „Masz na imię Justine”?
Cały film dostępny online w vod.tvp.pl

Wideo