serwisy tvp

Oglądaj do 02.02.2022 r.

filmy fabularne/dramaty

„Yomeddine. Podróż życia” (2018)

„Yomeddine” oznacza w języku arabskim „Dzień Sądu”. Reżyser i pisarz...

WIĘCEJ
„Yomeddine. Podróż życia” (2018)

„Yomeddine” oznacza w języku arabskim „Dzień Sądu”. Reżyser i pisarz A.B. Shawky już raz opowiedział tę niezwykłą opowieść o przyjaźni i wykluczeniu w krótkim dokumencie.

Opis filmu
Bohaterami filmu są Rayes i Beshay, którzy opuszczają obóz dla trędowatych. Są biedni, ale bardzo do siebie przywiązani. 40-letni Beshay od dzieciństwa mieszkał w kolonii dla trędowatych na egipskiej pustyni. Dopiero gdy zmarła jego żona pomyślał, że chciałby poszukać krewnych. Pragnie dowiedzieć się, dlaczego ojciec przed laty zostawił go na pastwę losu. W podróż zabrał ze sobą osieroconego chłopca Beshaya.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Rady Gamal jako Beshay
Ahmed Abdelhafiz jako Obama

Scenariusz i reżyseria
Za scenariusz i reżyserię „Yomeddine. Podróż życia” odpowiada A.B. Shawky, który jako reżyser zadebiutował w 2012 roku filmem „Sprawy, o których słyszałem w środy”.

Data premiery, kraj produkcji
„Yomeddine. Podróż życia” premierę światową miał 9 maja 2018 roku. Produkcja filmu odbywała się w trzech krajach: Austrii, Egipcie i USA.

Nagrody
Na festiwalu w Cannes w 2018 roku film otrzymał nagrodę im. Francios Chalais „za najlepszy film dokumentalny lub fabularny przedstawiający życie”.

Dodatkowo film został uhonorowany na MFF w Valladolid 2018, gdzie otrzymał dwie nagrody: Nagrodę Publiczności i Jury Młodych – Najlepszy film w konkursie „Meeting Point”.

Czas trwania filmu
Film „Yomeddine. Podróż życia” trwa 93 minuty.

Tytuł oryginalny
„Yomeddine”

Gdzie obejrzeć film „Yomeddine. Podróż życia”?
Cały film online oglądaj w vod.tvp.pl.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy