seriale/kostiumowe

„Wszystko dla pań” (2012-2013)Serial kostiumowy „Wszystko dla pań” jest inspirowany powieścią Emila Zoli. Opowieść...

WIĘCEJ
„Wszystko dla pań” (2012-2013)Serial kostiumowy „Wszystko dla pań” jest inspirowany powieścią Emila Zoli. Opowieść rozgrywająca się w scenerii wiktoriańskiego przepychu pierwszego domu handlowego w Wielkiej Brytanii. Historia drogi na szczyt młodej Szkotki o imieniu Denise.

Opis serialu

Denise zaczyna pracę jako ekspedientka. Musi szybko odnaleźć się w atmosferze pełnej intryg, romansów i walki o władzę. Kiedy szykowny i zuchwały właściciel sklepu John Moray zwraca uwagę na jej talenty, dziewczyna zdaje sobie sprawę, jak wiele może teraz osiągnąć. Poprzez pełną uroku romantyczną fabułę, serial powołuje do życia wielobarwny świat, urzekający niczym jedwabie w sklepowej witrynie. To historia miłosna, historia ambicji i postępu z mroczną tajemnicą ukrytą pod powierzchnią.
Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Joanna Vanderham („The Runaway”, „O czym wiedziała Maisie”, „Wojownik”) jako Denise Lovett

Emun Elliott („Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”, „Prometeusz”, „Exodus: Bogowie i królowie”) jako Johna Moray

Sonya Cassidy („Piąta władza”, „Humans”, „Ocalona”) jako Clara

Kto jeszcze zagrał w serialu kostiumowym „Wszystko dla pań”?

Sarah Lancashire – panna Audrey
Stephen Wight – Sam
Matthew McNulty – Dudley
Elaine Cassidy – Katherine Glendenning
Finn Burridge – Arthur
David Hayman – Jonas
Peter Wight – Edmund Lovett
Sarah Lancashire – Panna Audrey

Reżyseria:
Reżyserem i twórcą scenariusza serialu „Wszystko dla pań” jest Bill Gallagher. Scenarzysta jest znany z takich produkcji, jak: „Uwięziony”, czy „Krew”. Podczas produkcji serialu współpracował również z wybitnymi reżyserami, m.in.: Davidem Drurym (sezon 2), reżyserem znanym z filmów „The Take”, czy „Powstać z popiołów”; W tworzeniu odcinków brał udział również Marc Jobst (sezon 1). Reżyser, który zasłynął z filmów „Wiedźmin”, „Hannibal”, „Daredevil”, a także Susan Tully (sezon 1), reżyserka znana z filmów „Sekretny dziennik Call Girl”, „Line of Duty”, „Muszkieterowie” oraz Kenneth Glenaan, twórca znany z „Yasmin”, „Summer”, „Gas Attack”.

Scenariusz:
Scenariusz do serialu „Wszystko dla Pań” został stworzony przy współpracy kilku scenarzystów. Do ich grona należeli: Bill Gallagher, Gaby Chiappe, Katie Baxendale oraz Ben Harris. Inspiracją do napisania scenariusza była powieść Émile Zola. Akcja powieści wielkiego francuskiego realisty toczy się w ogromnym domu mody „Wszystko dla Pań”. Magazyn ów, w którym wszystko podporządkowane jest zdobyciu klientki, stanowi metaforę społeczeństwa konsumpcyjnego w pełni rozkwitu.

Data premiery i kraj produkcji:
Serial kostiumowy „Wszystko dla pań” został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Pierwszy sezon miał premierę w roku 2012, drugi sezon w 2013 roku.

Zdjęcia:
Zdjęcia do serialu „Wszystko dla pań” przygotowali: Peter Greenhalgh, Simon Richards, Mark Partridge oraz Nick Dance. Zdjęcia do serialu powstały w Chester–le–Street (Anglia, Wielka Brytania).

Tytuł oryginalny:
„The Paradise”.

Czas trwania filmu:
Serial kostiumowy „Wszystko dla pań” składa się z dwóch sezonów. Pierwszy oraz drugi sezon ma 8 odcinków. Jeden odcinek trwa ok. 60 minut.

Nagrody i nominacje:
W 2015 roku serial kostiumowy „Wszystko dla pań” otrzymał nominację do nagrody Emmy dla Najlepszej kompozycji muzycznej w serialu (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa) Maurizio Malagnini – za odcinek ósmy drugiego sezonu. W 2014 roku Elaine Cassidy została nominowana do Irlandzkiej Nagrody Filmowej i Telewizyjnej dla najlepszej aktorki drugoplanowej w telewizji.

Gdzie obejrzeć film „Wszystko dla pań”?
Cały film „Wszystko dla Pań” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.