serwisy tvp

seriale/kostiumowe

Kontynuacja tureckiego hitu „Wspaniałego stulecia”. Fabuła opowiada o życiu Mahpeyker Kösem, która wywierała ogromny wpływ...

WIĘCEJ
Kontynuacja tureckiego hitu „Wspaniałego stulecia”. Fabuła opowiada o życiu Mahpeyker Kösem, która wywierała ogromny wpływ na politykę państwa osmańskiego w XVII wieku. Pochodząca z Grecji Anastazja w wieku 15 lat została sprzedana do haremu sułtana Ahmeda I. Początkowo niewolnica, w krótkim czasie została ulubioną nałożnica władcy a następnie jego żoną i jedną z najpotężniejszych kobiet w Imperium Osmańskim.

Drugi sezon serialu opowiada o losach Kösem (Nurgül Yesilçay), która wywarła ogromny wpływ na politykę państwa osmańskiego w XVII wieku. Na tronie zasiada jej najstarszy syn, Murat IV (Metin Akdülger). Nieopanowany władca pozostaje pod wpływem swojej matki, która nadal jest najważniejszą osobą w imperium osmańskim. Kösem coraz trudniej radzi sobie z wybuchami złości syna. Za jakiś czas do Stambułu przybywa węgierska księżniczka Farya (Farah Zeynep Abdullah), którą tropią zamachowcy. Murat jest nią zauroczony.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Turcja, 2015-2017

Reżyseria: Mert Baykal, Yağız Alp Akaydın, Zeynep Günay Tan, Deniz Koloş, M. Çağatay Tosun

Obsada:
Anastasia Tsilimpiou – Młoda Sułtanka Kösem
Ekin Koç – Sułtan Ahmet
Beren Saat – Dorosła Sułtanka Kösem
Hülya Avşar – Sułtanka Safiye
Gülcan Arslan – Sułtanka Fahriye
Berk Cankat – Alex / İskender
Erkan Kolçak Köstendil –Şahin Giray Han

Tytuł oryginalny: Muhteşem Yüzyıl Kösem

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy