serwisy tvp

Oglądaj do 30.09.2020 r.

filmy fabularne/dramaty

Dramat ukazujący brutalność wojny. Wśród producentów był Mathieu Kassovitz, reżyser głośnej „Nienawiści”. Na festiwalu w...

WIĘCEJ
Dramat ukazujący brutalność wojny. Wśród producentów był Mathieu Kassovitz, reżyser głośnej „Nienawiści”. Na festiwalu w Cannes film otrzymał Regard Hope Award. Za kamerą stanął debiutujący w pełnym metrażu scenarzysta i reżyser Jean-Stéphane Sauvaire, który nakręcił wcześniej „Opowieści Carlitosa z Medelin”. Historię nastolatków z afrykańskiego kraju ogarniętego wojenną pożogą Sauvarie przedstawił w interesującej, artystycznej formie.

W jednym z afrykańskich państw trwa wojna domowa. Piętnastoletni Johnny Wściekły Pies (Christophe Minie) dowodzi oddziałem złożonym z dzieci żołnierzy – chłopców jeszcze młodszych niż on sam. Są sierotami, wojna to naturalny dla nich stan rzeczy. Zostali wytrenowani, by zabijać. Johnny zaprzyjaźnia się z Laokolé (Daisy Victoria Vandy), która mieszka z niepełnosprawnym ojcem oraz młodszym bratem i marzy o lepszej przyszłości.

Film powstał w Liberii, gdzie toczyły się przez wiele lat walki. Wystąpili w nim młodzi aktorzy, których życie przypominało historie przedstawione na ekranie.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Francja, Liberia, Belgia, 2008

Czas trwania: 94 minut

Reżyseria: Jean-Stéphane Sauvaire

Obsada:
Christophe Minie – Johnny Wściekły Pies
Daisy Victoria Vandy – Laokole
Dagbeth Tweh – Niedobra Rada

Tytuł oryginalny: Johnny Mad Dog

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy