serwisy tvp

Oglądaj do 12.11.2021 r.

filmy fabularne/sensacyjne

„Wściekły Nick” (2016)

Kolejna część z serii Tatort z Tillem Schweigerem w roli głównej....

WIĘCEJ
„Wściekły Nick” (2016)

Kolejna część z serii Tatort z Tillem Schweigerem w roli głównej. Lenny, córka niemieckiego policjanta Nicka Tschillera, zostaje uprowadzona przez nieobliczalnych gangsterów. Dowiedziawszy się o tym, mężczyzna robi wszystko, aby uratować swoje dziecko.

Opis filmu:
Nick jest twardym policjantem, który stracił żonę z rąk tureckiej mafii. Jego porywcza córka rusza do Stambułu, aby pomścić śmierć matki. Plan dziewczyny nie wypala i trafia w ręce nieobliczalnych gangsterów, którzy zajmują się wywozem młodych kobiet do nielegalnej kliniki transplantacji organów w Moskwie. Tam ma zostać poddana drastycznej operacji wykonanej przez bezwzględnego lekarza znanego jako „The Sandman”. Na wieść o zniknięciu córki pełen furii Nick rusza na ratunek.

Na miejscu policjant trafia na trop tajemniczego Chekera, który stoi za porwaniem dziewczyny. Doskonale wytrenowany Nick zrobi wszystko, aby uwolnić swoje dziecko, a każdy, kto stanie mu na drodze, będzie musiał się liczyć z natychmiastową egzekucją. Kiedy uratowanie córki jest już na wyciągnięcie ręki, na drodze Nicka staje jego dawny przeciwnik: powiązany z rosyjską mafią bandyta Firat Astan. Czasu robi się coraz mniej…

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Til Schweiger („Bandyta”, „Miłość z przedszkola”, „Król Artur”) jako Nick Tschiller
Fahri Yardim („Medicus”, „Miłość z przedszkola”, „Tata do pary”) jako Yalcin Gümer

Kto jeszcze zagrał w filmie „Wściekły Nick”?
Luna Schweiger – Lenny
Özgür Emre Yıldırım – Süleyman Seker
Alyona Konstantinova – Dasha
Egor Pazenko – Boris Golidzyn
Tamer Tirasoglu – Bülent


Reżyseria
Reżyserem filmu jest Christian Alvart. W jego filmografii znajdziemy takie produkcje jak „Przypadek 39”, „Pandorum” i „Berlińskie psy”.

Scenariusz
Scenarzystą filmu „Wściekły Nick” jest Christoph Darnstädt, który w swoim dorobku ma scenariusze do takich filmów jak „Eksperyment”, „Wyspa nadziei” i „Miejsce zbrodni”.

Data premiery, kraj produkcji
Niemiecko-turecki film sensacyjny „Wściekły Nick” miał swoją premierę w lutym 2016 roku.

Zdjęcia
Twórcą zdjęć do filmu „Wściekły” jest Christof Wahl, znany ze współpracy przy takich produkcjach jak „Miłość z przedszkola”, „Tata do pary” i „Szkolna imprezka”.

Tytuł oryginalny
„Tatort: Nick off Duty”

Czas trwania filmu
Film „Wściekły Nick” trwa 120 minut.

Gdzie obejrzeć film „Wściekły Nick”?
Cały film „Wściekły Nick” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy