serwisy tvp

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

Wstrząsający dokument o mieszkańcach starej, zniszczonej kamienicy przy ulicy Foksal 13 w Warszawie. Mieszkańcy kamienicy...

WIĘCEJ
Wstrząsający dokument o mieszkańcach starej, zniszczonej kamienicy przy ulicy Foksal 13 w Warszawie. Mieszkańcy kamienicy nazywają siebie "załogą F-13", ich życie codzienne składa się na moment ćpania i czas, w którym zarabiają na pieniądze na następne działki. Dla większości z nich, ta codzienna rutyna kończy się dopiero w momencie śmierci.

Autor dokumentu, Cezary Ciszewski wkracza w środowisko narkomanów z początku myśląc że są to całkowicie odmienni ludzie, jednak gdy sam popada w uzależnienie od heroiny przekonuje się,iż są to tacy sami ludzie jak on. Bo choć od ponad roku „nie bierze", uzależniony od heroiny będzie już do końca życia.

Dokument zdobył Nagrodę Studia Opus Film na łódzkim Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu", statuetkę Jańcia Wodnika na wrześnieńskich prowincjonaliach oraz Srebrnego Lajkonika dla najlepszego filmu dokumentalnego na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2005

Czas trwania: 50 minut

Reżyseria: Cezary Ciszewski

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy