serwisy tvp

seriale/kostiumowe

Intymny portret Thomasa Cromwella, genialnego doradcy króla Henryka VIII. Scenariusz powstał na podstawie bestselerowych...

WIĘCEJ
Intymny portret Thomasa Cromwella, genialnego doradcy króla Henryka VIII. Scenariusz powstał na podstawie bestselerowych powieściach Hilary Mantel. W rolach głównych plejada gwiazd: Mark Rylance, Damian Lewis i Claire Foy.

Jest rok 1529. Żoną Henryka VIII jest od 20 lat Katarzyna Aragońska, ale królewska para nie doczekała się upragnionego potomka. Prośby o unieważnienie małżeństwa, skierowane do papieża, spotykają się z odmową. Kardynał Wolsey, który jest pośrednikiem króla w kontaktach z Rzymem, zawodzi swojego władcę – nie udaje mu się zjednać przychylności papieża. W rezultacie życie purpurata wisi na włosku. Do gry wkracza wtedy Thomas Cromwell – wprawny i pragmatyczny dyplomata skromnego pochodzenia i o tajemniczej przeszłości. Na dworze Tudorów Cromwell będzie musiał sprawnie poruszać się w plątaninie intryg, radzić sobie z burzliwym związkiem króla z Anną Boleyn i religijnymi niepokojami protestanckiej reformacji.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Wielka Brytania, 2015

Reżyseria: Peter Kosminsky

Czas trwania odcinka: ok. 65 min.

Obsada:
Mark Rylance – Thomas Cromwell
Damian Lewis – Henry VIII
Claire Foy – Anne Boleyn
Bernard Hill – Duke of Norfolk
Anton Lesser – Thomas More
Mark Gatiss – Stephen Gardiner

Tytuł oryginalny: Wolf Hall

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy