serwisy tvp

Filmy dokumentalne/religia i wiara

„Wojownicy Maryi” (2018)

Według ks. Dominika Chmielewskiego mężczyzna musi być wojownikiem, który walczy z...

WIĘCEJ
„Wojownicy Maryi” (2018)

Według ks. Dominika Chmielewskiego mężczyzna musi być wojownikiem, który walczy z grzechem, o dzieci i żonę, a także o siostry i braci w Kościele. Film dokumentalny Dariusza Kuciewicza przedstawia historie wybranych członków wspólnoty założonej przez duchownego.

Opis filmu:
Salezjanin Dominik Chmielewski zajmuje się pomocą rodzinom i więźniom. Duchowny zauważył, z jakimi problemami borykają się współcześnie mężczyźni i postanowił działać. Założył wspólnotę, w której godle widnieje miecz, symbol walki. Film „Wojownicy Maryi” opowiada bowiem o poszukiwaniu męskości i walce o nią. Okazuje się, że w Kościele pojawia się coraz więcej formacji i wspólnot, które za cel obrały sobie drogę formowania mężczyzn w duchu katolickim, który gwarantuje najwyższej jakości ideał męstwa: mężczyzny wojownika.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i autorem scenariusza filmu dokumentalnego jest Dariusz Kuciewicz, który na swoim koncie ma takie produkcje jak „Powstańcy czasu pokoju” i „Nie pozwól mi odejść”.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Wojownicy Maryi” miał swoją premierę w 2018 roku.

Zdjęcia
Twórcą zdjęć do filmu „Wojownicy Maryi” jest Jacek Tarasiuk, znany ze współpracy przy takich dokumentach jak „Hakerzy Solidarności” i „Wyszyński. Wróg nr 1”.

Czas trwania filmu
Film „Wojownicy Maryi” trwa 30 minut.

Gdzie obejrzeć film „Wojownicy Maryi”?
Cały film „Wojownicy Maryi” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy