serwisy tvp

seriale/kostiumowe

„Wojenne dziewczyny” (2016)

Opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej, widzianych z perspektywy trzech...

WIĘCEJ
„Wojenne dziewczyny” (2016)

Opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej, widzianych z perspektywy trzech młodych kobiet. Serial „Wojenne dziewczyny" reżyseruje Michał Rogalski, współtwórca między innymi „Czasu honoru”. W głównych rolach występują Aleksandra Pisula (Marysia – aktorka wyróżniona przed kilku laty na Festiwalu Szkół Aktorskich w Łodzi), Marta Mazurek (Irka – nagrodzona Grand Prix w roku 2013 na FST w Łodzi) i Vanessa Aleksander (Ewa). Obok nich na ekranie zobaczymy między innymi Danutę Stenkę i Michała Czerneckiego.

Opis serialu

Marysia, Ewka i Irka to bardzo młode dziewczyny, które na progu swego dorosłego życia dostały od losu wojnę – jedną z najstraszliwszych, jakie nawiedziły ich kraj. Nie są jeszcze matkami, nie są też jeszcze żonami. Przygotowywane przez pierwsze dwadzieścia lat dzieciństwa i młodości do życia według standardów swego środowiska, nagle stanęły bezbronne wobec potężnych sił zła i ciemności. I podjęły z nimi walkę. Żeby ta walka była skuteczna, muszą się zmienić.

Obsada serialu

W rolach głównych występują:

Aleksandra Pisula („Planeta Singli”, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, „Atak paniki”) jako Marysia Joachim
Vanessa Aleksander („Sala samobójców. Hejter”, „Smok”, „Listy do M.4”) jako Ewa Fronczak
Marta Mazurek („Córki dancingu”, „Niewinne”, „Thumbs Up”) jako Irka Szczęsna

Kto jeszcze zagrał w serialu „Wojenne dziewczyny”?

Michał Czernecki – Witold Szczęsny "Wojtek"
Joanna Balasz – Rozalia
Krzysztof Franieczek – Major Oskar Dietrich
Józef Pawłowski – Kamil Brodzki
Danuta Stenka – Jadwiga Szczęsna
Maria Dębska – Zosia Joachim

Reżyseria

Reżyserem serialu „Wojenne dziewczyny” jest Michał Rogalski. Polski reżyser, znany jest z takich produkcji, jak: „Ostatnia akcja”, „Letnie przesilenie”, „Gotowi na wszystko. Exterminator”.

Drugim reżyserem jest Łukasz Ostalski, który znany jest z takich filmów, jak: „Matka”, „Nowy świat”, „O mnie się nie martw” oraz Filip Zylber polski reżyser, znany z „Pożegnanie z Marią”, „Serce nie sługa”, „Jak poślubić milionera”?

Scenariusz

Scenariusz do serialu „Wojenne dziewczyny” został stworzony przez wielu wybitnych polskich scenarzystów, m.in.: Wojciecha Lepianka, Marka Kreutza, Ewę Popiołek, Piotra Starzaka.

Data premiery i kraj produkcji

Premiera serialu „Wojenne dziewczyny” odbyła się w 2017 roku w Polsce. Serial został wyprodukowany w Polsce od 2016 roku. Seria 1: Odcinki: 1–13, emisja: 5 marca – 28 maja 2017. Seria 2: Odcinki: 14–26, emisja: 25 marca – 3 czerwca 2018. Seria 3: Odcinki: 27–39, emisja: 8 września – 1 grudnia 2019.

Zdjęcia

Zdjęcia do serialu „Wojenne dziewczyny” realizowane były w Warszawie, na Starym Mieście w Lublinie, Milanówku, Łęczycy, Piasecznie i Żyrardowie. Zostały przygotowany przez: Mariana Prokopa, Macieja Lisieckiego, Rafała Michalskiego, Pawła Flisa i Grzegorza Bartoszewicza.

Czas trwania filmu

Serial „Wojenne dziewczyny” składa się z 3. sezonów. Jeden odcinek trwa ok. 45 minut.

Nagrody i nominacje

„Wojenne dziewczyny” otrzymały nominację w 2020 roku do Telekamer w kategorii „Najlepszy serial”.

Gdzie obejrzeć serial „Wojenne dziewczyny”?

Cały serial „Wojenne dziewczyny” online OGLĄDAJ za darmo w vod.tvp.pl

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy