serwisy tvp

filmy fabularne/sensacyjne

Reżyser Jean-Francois Richet, autor obsypanego nagrodami „Wroga publicznego numer jeden” i udanego „Ataku na posterunek”,...

WIĘCEJ
Reżyser Jean-Francois Richet, autor obsypanego nagrodami „Wroga publicznego numer jeden” i udanego „Ataku na posterunek”, w widowiskowej superprodukcji opowiada o jednej z najbarwniejszych postaci w historii Francji. To legendarny awanturnik i skazaniec, a późniejszy detektyw Eugène-François Vidocq.
W roli głównej w tej produkcji wystąpił znany francuski aktor Vincent Cassel („Na moich ustach”, „Purpurowe rzeki”, „Nienawiść”, „Czarny łabędź”). Partnerują mu m.in. Olga Kurylenko („007 Quantum of Solace”) i August Diehl („Bękarty wojny”). Film był nominowany do francuskich Cezarów w kategoriach – najlepsze kostiumi i najlepsza scenografia.
Vidocq, złodziej i awanturnik wiodący burzliwe życie, po spektakularnej ucieczce z więzienia o zaostrzonym rygorze, ukrywa się pod przykrywką handlarza tkanin. Kiedy kryminalna przeszłość go dogania, wchodzi w układ z miejscową policją i podejmuje się oczyszczenia paryskich ulic ze złodziei i morderców. Staje się szefem francuskiej policji. Tajemnice na najwyższych szczeblach władzy, brutalne morderstwa oraz mroczny klimat Paryża czasów napoleońskich.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Francja, 2018

Reżyseria: Jean-François Richet

Czas trwania: 110 min.

Obsada:
Vincent Cassel – Eugène-François Vidocq
Freya Mavor – Annette
Denis Ménochet – Dubillard
August Diehl – Nathanael de Wenger
James Thierrée – Duke of Neufchâteau

Tytuł oryginalny: L'Empereur de Paris

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy