serwisy tvp

Oglądaj do 01.09.2021 r.

filmy fabularne/obyczajowe

Animowana, fantastyczna opowieść, zabawna, wzruszająca i emocjonująca zarazem. Opowieść o dojrzewaniu, uczeniu się, jak pokonywać...

WIĘCEJ
Animowana, fantastyczna opowieść, zabawna, wzruszająca i emocjonująca zarazem. Opowieść o dojrzewaniu, uczeniu się, jak pokonywać przeciwności losu i o tym, czym się kierować podczas dokonywania życiowych wyborów. Film wyreżyserował i scenariusz napisał Mamoru Hosode. Na potrzeby tego filmu Hosoda utworzył Studio Chizu, które we współpracy ze studiem Madhouse wyprodukowało „Wilcze dzieci”.

Studentka o imieniu Hana zakochuje się w człowieku-wilku i ma z nim dwójkę dzieci – córkę Yuki i rok młodszego syna, Ame. Wkrótce po narodzinach Ame ich ojciec zostaje zabity podczas polowania. Samotne wychowywanie Yuki i Ame nie jest łatwe. Dzieci nieustannie przeskakują ze swej ludzkiej do wilczej formy i Hana zmuszona jest ukrywać dzieci przed światem. Gdy odwiedzają Hanę pracownicy społeczni, ponieważ dzieci nie stawiły się na obowiązkowe szczepienia, Hana przenosi się na wieś. Ciężko pracuje, by doprowadzić dom do porządku i utrzymać dzieci z samodzielnie uprawianych pól. Japońska Akademia Filmowa uznała „Wilcze dzieci” za najlepszą pełnometrażową animację 2012 r.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Japonia, 2012

Reżyseria: Mamoru Hosode

Czas trwania: 117 min.

Tytuł oryginalny: Ōkami kodomo no Ame to Yuki

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy