serwisy tvp

Oglądaj do 07.02.2022 r.

Filmy dokumentalne/sztuka

„Wielki Buster” (2018)

Dokument poświęcony Busterowi Keatonowi, jednemu z najbardziej wpływowych i sławnych amerykańskich...

WIĘCEJ
„Wielki Buster” (2018)

Dokument poświęcony Busterowi Keatonowi, jednemu z najbardziej wpływowych i sławnych amerykańskich filmowców i komików. Jego charakterystyczny styl i liczne dzieła filmowe z ery kina niemego już na początku XX wiek ugruntowały jego pozycję jako prawdziwego wizjonera.

Opis filmu:
Film przedstawia kolejne kamienie milowe w karierze Keatona – od jego wodewilowych początków, przez wypracowanie specyficznego stylu pantomimy, aż po jego najbardziej tryumfalne lata, które poświęcił pracy jako reżyser, scenarzysta, aktor i producent. Ogromny wpływ artysty na kinematografię potwierdzają w wywiadach jego współpracownicy, przyjaciele i wielbiciele, m.in. Mel Brooks, Quentin Tarantino, Werner Herzog, Dick van Dyke i Johnny Knoxville.

W dokumencie wykorzystano fragmenty filmów Keatona przechowywane przez bibliotekę Cohen Film Classics – na potrzeby produkcji zrekonstruowano je, co przyniosło spektakularne efekty.

Reżyseria:
Autorem filmu „Wielki Buster” jest Peter Bogdanovich, filmowiec i filmoznawca, którego opracowania twórczości legendarnych reżyserów, Johna Forda i Orsona Wellesa, służą obecnie jako punkt odniesienia dla innych badaczy, autor m.in. filmów: „Directed by John Ford” (1971), „The Great Professional: Howard Hawks” (1967).

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Wielki Buster” wyprodukowano w 2018 roku, w USA.

Czas trwania filmu:
Film „Wielki Buster” trwa 96 minut.

Tytuł oryginalny:
„The Great Buster”

Nagrody i wyróżnienia:
Film „Wielki Buster” otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji dla najlepszego kinowego filmu dokumentalnego (2018)

Gdzie obejrzeć film „Wielki Buster”?
Cały film „Wielki Buster” online oglądaj w vod.tvp.pl.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy