serwisy tvp

filmy fabularne/dramaty

„Wieczór” (2007)

Film fabularny „Wieczór” jest adaptacją książki Susan Minot, która razem z...

WIĘCEJ
„Wieczór” (2007)

Film fabularny „Wieczór” jest adaptacją książki Susan Minot, która razem z Michaelem Cunninghamem („Godziny”) pracowała nad scenariuszem do filmu.

Trzy kobiety – jedna tajemnica. Anna i jej córki. Ona ma za sobą całe życie. Nikt nie wie przez co przeszła. One gorączkowo poszukują sensu życia. Jednocześnie uciekają przed tym, co je spotyka: miłością, bliskością. Ich historie przeplatają się, by spotkać się w zaskakującym momencie rozwiązania tajemnicy Wieczoru. Wspomnienie, o którym Anna nigdy nikomu nie mówiła powraca, by odmienić to, co będzie...

Opis filmu

Ann Grant (Vanessa Redgrave) jest u kresu swojego życia. Cofa się we wspomnieniach do przeszłości, kiedy przeżywała najważniejsze chwile swojego życia, będąc jeszcze młodą i beztroską dziewczyną. Dzieli się tymi wspomnieniami ze swoimi córkami, Constance (Natasha Richardson) i Niną (Toni Collette). Bardzo chce ustrzec je przed błędami, jakie ona sama popełniła. Rozpoczyna więc tragiczną opowieść o miłości swojego życia.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Claire Danes („Homeland”, „Romeo i Julia”, „Moje tak zwane życie”) jako Ann Grant

Natasha Richardson („Wdowy”, „Obłąkana miłość”, „Pokojówka na Manhattanie”) jako Constance Lord

Toni Collette („Godziny”, „Mała Miss”, „Był sobie chłopiec”) jako Nina Mars

Meryl Streep („Żelazna Dama”, „Diabeł ubiera się u Prady”, „Mamma Mia!”) jako Lila Wittenborn


Kto jeszcze zagrał w filmie „Wieczór”?

Glenn Close – Pani Wittenborn

Hugh Dancy – Buddy Wittenborn

Vanessa Redgrave – Ann Lord

Patrick Wilson – Harris Arden

Reżyseria

Lajos Koltai jest znany jako ulubiony operator Istvana Szabo, autor zdjęć do prawie wszystkich słynnych obrazów wielkiego reżysera, w tym nagrodzonego Oskarem „Mephisto”, nominowanego do Oscara „Confidence” i „Colonel Redl”.

Scenariusz

Scenariusz do filmu powstał we współpracy Susan Minot, autorki powieść pod tym samym tytułem „Evening”, która była inspiracją do stworzenia scenariusza do filmu i Michaela Cunninghama, to amerykański scenarzysta, znany z takich produkcji filmowych, jak „Masters of Sex”, „Dom na krańcu świata”. Nagrodzony Pulitzerem autor „Godzin”.

Data premiery i kraj produkcji

Film „Wieczór” został wyprodukowany w USA i w Niemczech w 2007 roku. Film miał premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Newport w USA w 2007 roku.

Zdjęcia

Zdjęcia do filmu stworzył Gyula Pados operator, znany z takich filmów, jak: „Kontrolerzy”, „Los utracony”, „Księżna”. Jest laureatem nagrody Złota Żaba.

Tytuł angielski

„Evening”

Czas trwania filmu

Film „Wieczór” trwa 117 minut.

Gdzie obejrzeć film „Wieczór”?

Cały film „Wieczór” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy