filmy fabularne/krótkometrażowe

„Wakacje” (2018)

Film w sposób piękny ukazuje prozę życia i rutynę, w której żyje...

WIĘCEJ
„Wakacje” (2018)

Film w sposób piękny ukazuje prozę życia i rutynę, w której żyje każdy z nas. Reżyser pokazał swoją wrażliwość i niezwykłą umiejętność poruszenia widza i nakłania go do przemyśleń. W trakcie oglądania film „Wakacje” może się wydawać lekki i zabawny, jednak pokazuje także smutną rzeczywistość.

Opis filmu
Już za parę dni rozpoczną się wakacje. Zakończenie roku szkolnego. Jest to idealna okazja do celebrowania i wyjazdu, jednak nauczycielka Ewa nie skorzysta z beztroskiego wypoczynku. Zamiast z plecakiem i gitarą wyruszyć w nieznane, pozostaje jej zabranie swojego męża na spontaniczną wycieczkę rowerową. Nad rzeką czeka na nią pewna niespodzianka.

Obsada filmu
W rolach głównych występują:
Monika Kwiatkowska jako Ewa
Bogusław Suszka
Paweł Deląg

Scenariusz i reżyseria
Za scenariusz i reżyserię filmu „Wakacje” odpowiada Filip Bojarski, reżyser i scenarzysta filmów krótkometrażowych i teledysków. Jest autorem „W grudniu po południu” pokazywanego m.in. na 42. FPFF Gdynia 2017 oraz 36. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i film”.

Data premiery i kraj produkcji
Film „Wakacje” został wyprodukowany w Polsce, premiera odbyła się w 2018 roku.

Tytuł angielski
„It's summer”

Czas trwania filmu
Film „Wakacje” trwa 15 minut.

Nagrody i nominacje
Etiuda otrzymała kilka nominacji, została doceniona m.in. na Festiwalu Filmowym „Nowe Kino – Nowy Sącz". „Wakacje” zdobyły nagrodę główną za „świeżość spojrzenia i radość życia”, a Monikę Kwiatkowską wyróżniono Sędziwojem Aktorskim za najlepszą rolę.

Gdzie obejrzeć film „Wakacje”?
Cały film „Wakacje” online oglądaj w vod.tvp.pl.

Wideo