seriale/sensacyjne

„W kręgu zbrodni” (2012-2014)

W tej kryminalnej historii, rozgrywającej się w powojennym Londynie,...

WIĘCEJ
„W kręgu zbrodni” (2012-2014)

W tej kryminalnej historii, rozgrywającej się w powojennym Londynie, cztery na pozór zwykłe kobiety, dzięki wyjątkowym predyspozycjom do łamania szyfrów i wybitnym zdolnościom do pracy wywiadowczej, angażują się w śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw.

Opis serialu:
Rok 1951. Susan, Millie, Lucy i Jean powróciły po wojnie do spokojnego domowego życia, odcinając się od udziału jaki miały w zwycięstwie Aliantów. Genialna praca, jaką wykonywały w tajnej bazie w Bletchley Park, pomogła w złamaniu kodów używanych przez niemieckie wojsko i przyczyniła się tym samym do szybszego zakończenia wojny.

Susan pod maską przeciętności skrywa ostry jak brzytwa, błyskotliwy umysł. Wiedzie – wydawać by się mogło – typowy żywot matki i żony lat pięćdziesiątych, ale gdy słyszy o serii nierozwiązanych morderstw w Londynie, dawny duch Bletchley bierze w niej górę. Dzięki własnoręcznie rozpisanym statystykom, dokładnie przeanalizowanym datom i sznurkom z włóczki łączącym punkty na jej ściennej mapie, Susan znajduje wzorzec zachowania zabójcy, który umknął wszystkim innym.

Nieświadoma kompetencji Susan policja, ignoruje jej teorie, co uświadamia byłej pracownicy wywiadu, że jedynym sposobem na rozwiązanie zagadki morderstw jest poproszenie o pomoc jej dawnych koleżanek z pracy. W tajemnicy Susan skrzykuje na powrót czwórkę z Bletchley, łącząc swoje siły z cwaną i zaradną przedstawicielką bohemy Millie, dysponującą genialną pamięcią fotograficzną Lucy oraz metodyczną i rzeczową organizatorką Jean.

Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym kobiety będą starały się przechytrzyć sprawcę. Czy uda im się rozniecić na nowo iskrę swoich wyjątkowych zdolności i odkryć kolejny ruch zabójcy zanim ten go wykona?

Obsada serialu:

W rolach głównych wystąpiły:
Rachael Stirling („Centurion”, „Młoda Wiktoria”, „Połów szczęścia w Jemenie”) jako Millie
Sophie Rundle („Niebo o północy”, „Wielkie nadzieje”, „Bodyguard”) jako Lucy
Julie Graham („Ktoś z nas”, „Uciekające zakonnice”, „Jupiter: Intronizacja”) jako Jean

W pozostałych rolach wystąpili:
Anna Maxwell Martin jako Susan Gray
Mark Dexter jako Timothy, mąż Susan
Hattie Morahan jako Alice
Faye Marsay jako Lizzie
Nick Blood jako Ben Gladstone
Ed Birch jako Harry, mąż Lucy

Reżyseria:
Reżyserami serialu „W kręgu zbrodni” są Andy De Emmony („Czerwony karzeł”, „Upadek królestwa”, „Ojciec Ted”), Jamie Payne („Alienista”, „Doktor Who”, „Luther”) i Sarah Harding („Maigret: Noc na rozdrożu”, „Wikingowie”, „Rozdarci”).

Scenariusz:
Za scenariusz serialu odpowiada Guy Burt („Rodzina Borgiów”, „Medyceusze: Władcy Florencji”, „Żądza krwi”).

Data premiery i kraj produkcji:
Brytyjski serial „W kręgu zbrodni” powstał w latach 2012-2014 roku.

Tytuł oryginalny:
„The Bletchley Circle”

Czas trwania serialu:
Serial „W kręgu zbrodni” liczy 7 odcinków po ok. 55 minut.

Gdzie obejrzeć serial „W kręgu zbrodni”?
Odcinki serialu „W kręgu zbrodni” online oglądaj w vod.tvp.pl.