serwisy tvp

Oglądaj do 11.06.2019 r.

filmy fabularne/sensacyjne

Reżyser Luc Besson, znakomity twórca „Piątego elementu”, „Leona Zawodowca” i „Lucy”, zrealizował za sumę 200...

WIĘCEJ
Reżyser Luc Besson, znakomity twórca „Piątego elementu”, „Leona Zawodowca” i „Lucy”, zrealizował za sumę 200 mln dolarów wystawną adaptację kultowego komiksu, który przez dekady inspirował pokolenia artystów, pisarzy i filmowców. Seria „Valerian” z gatunku science fiction autorstwa Pierre’a Christina – scenariusz – i Jean-Claude’a Mézières’a – rysunki – zaczęła się ukazywać w 1967 r.

XXVIII wiek. Valerian (Dane DeHaan) i Laureline (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Minister obrony zleca im tajemniczą misję w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – gdzie przez wieki zamieszkały gatunki z całego wszechświata, aby dzielić się wiedzą, inteligencją i kulturami ze sobą nawzajem. W jego sercu przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego świata.

W filmie wystąpiły sławy ze świata muzyki i filmu: Rihanna, Rutger Hauer, Herbie Hancock, Ethan Hawke, John Goodman i Clive Owen.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Francja, 2017

Czas trwania: 132 min.

Reżyseria: Luc Besson

Obsada:
Valerian – Dane DeHaan
Laureline – Cara Delevingne
admirał Arün Filitt – Clive Owen
Bubble – Rihanna
sierżant Neza – Kris Wu
Alfons Jolly – Ethan Hawke
generał Okto Bar – Sam Spruell
pirat Bob – Alain Chabat

Tytuł oryginalny: Valerian and the City of a Thousand Planets

Wideo