programy/rozrywka

„Va Banque” (od 2020)

Popularny przed laty teleturniej w odświeżonym, nowoczesnym wydaniu!

Opis programu

Oparty na amerykańskim...

WIĘCEJ
„Va Banque” (od 2020)

Popularny przed laty teleturniej w odświeżonym, nowoczesnym wydaniu!

Opis programu

Oparty na amerykańskim formacie „Jeopardy!”, „Va banque” to program, w którym uczestnicy muszą popisać się wiedzą i refleksem. Troje zawodników odpowiada na pytania, wybierając je z 6 kategorii tematycznych i kwotowych. Charakterystycznym elementem programu jest to, że „pytania” zapisane są na tablicy w formie zdań twierdzących, a zadaniem uczestnika jest podanie odpowiedzi w formie pytania. W finale wszyscy uczestnicy dostają to samo pytanie, ale wcześniej muszą obstawić stawkę z kwoty, którą zgromadzili w dwóch rundach.

Prowadzący

Gospodarzem programu „Va Banque” jest dziennikarz i prezenter Przemysław Babiarz, znany z formatów „Gwiazdy tańczą na lodzie”, „Star Voice. Gwiazdy mają głos” i „Giganci historii” oraz filmów i seriali „Romulus Wielki”, „Rodzinka” i „Na dobre i na złe”.

Reżyseria

Reżyserem programu „Va Banque” jest Konrad Smuga znany z takich produkcji, jak „Czar par”, „Europa da się lubić”, czy „Rolnik szuka żony”.

Data premiery i kraj produkcji

Program „Va Banque” jest produkowany w Polsce, a premiera pierwszego odcinka nowej odsłony show odbyła się 7 stycznia 2020 roku.

Czas trwania jednego odcinka

Każdy z odcinków programu „Va Banque” trwa około 25 minut.

Gdzie obejrzeć program „Va Banque”?

Całe odcinki programu „Va Banque” online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.