Filmy dokumentalne/religia i wiara

„Uwolnij mnie” (2016)

Głośny dokument Federici Di Giacomo opowiadający o walce egzorcystów o udręczone dusze ludzkie....

WIĘCEJ
„Uwolnij mnie” (2016)

Głośny dokument Federici Di Giacomo opowiadający o walce egzorcystów o udręczone dusze ludzkie. Film stanowi spojrzenie na wysiłki kapłanów na Sycylii, próbujących nadążyć za rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na egzorcyzmy kościelne.

Opis filmu:
Egzorcyści codziennie prowadzą wytrwałą walkę o każdą udręczoną duszę, która potrzebuje pomocy. Kapłani z Sycylii robią wszystko, aby pomóc osobom zmagającym się z opętaniem. Globalne zapotrzebowanie na egzorcyzmy kościelne cały czas rośnie. Co zrobić, aby ustrzec się przed złem? Jaką drogę przeszły osoby, które musiały skorzystać z pomocy egzorcystów?

Film dokumentalny pokazujący spotkania słynnego włoskiego egzorcysty ojca Cataldo Migliazzo z opętanymi. Dokument odkrywa mistycyzm i siłę egzorcyzmów oraz rolę, jaką odgrywają one we współczesnym społeczeństwie, poszukującym lekarstwa na różne dolegliwości, czy to fizyczne, umysłowe czy duchowe.

Reżyseria
Reżyserem filmu dokumentalnego „Uwolnij mnie” jest Federica Di Giacomo.

Scenariusz
Scenariusz do dokumentu przygotowali Federica Di Giacomo i Andrea Osvaldo Sanguigni.

Data premiery, kraj produkcji
Włoski film dokumentalny „Uwolnij mnie” miał swoją światową premierę 7 września 2016 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Zdjęcia
Twórcami zdjęć do filmu „Uwolnij mnie” są Greta de Lazzaris i Carlo Sisalli.

Tytuł oryginalny
„Liberami”

Czas trwania filmu
Film „Uwolnij mnie” trwa 90 minut.

Nagrody i nominacje
Film otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu w konkursie „Horyzonty” na festiwalu w Wenecji oraz nagrodę dla najlepszego filmu i reżyserię Włoskiej Akademii Filmów Dokumentalnych.

Gdzie obejrzeć film „Uwolnij mnie”?
Cały film „Uwolnij mnie” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl

Wideo