serwisy tvp

seriale/kostiumowe

Pełna muzyki, fabularyzowana biografia jednej z najpopularniejszych gwiazd rosyjskiej estrady – Edyty Piechy. Pochodząca z...

WIĘCEJ
Pełna muzyki, fabularyzowana biografia jednej z najpopularniejszych gwiazd rosyjskiej estrady – Edyty Piechy. Pochodząca z Polski artystka w latach 50. XX wieku, wyjechała do Leningradu studiować psychologię i tak zaczęła się jej wielka sceniczna przygoda.

Historię serialowej Klaudii Kowal scenarzyści oparli na biografii Edyty Piechy.

Klaudia Kowal jest studentką Uniwersytetu Leningradzkiego, pochodzącą z Polski. Nigdy nie planowała łączyć swojego życia z muzyką, dopóki nie poznała uroczego i utalentowanego kompozytora Pavla Shakhovsky’ego. Zafascynowany pięknem i wyjątkowymi zdolnościami wokalnymi Klaudii mężczyzna zabiega by ta została solistką jego zespołu.

Zwycięstwo na Światowym Festiwalu Młodzieży i Studentów otworzyło Klaudii drogę na wielką scenę. Przed nią wspaniała przyszłość – zagraniczne trasy koncertowe, fani i wielka sława. Pavel rozumie, że znalazł nie tylko wspaniałą piosenkarkę, ale także swoją miłość. Postanawia zrobić ze swojej ukochanej dziewczyny gwiazdę pop.

Twórcy serialu z wielkim pietyzmem oddali piękno Leningradu lat 50. XX wieku. Dwunastoodcinkowa rosyjska produkcja „Urodzona gwiazda” została zrealizowana z rozmachem filmu fabularnego, a pierwsze lata scenicznej kariery Edyty Piechy wiernie oddali scenarzyści Larisa Stepanova i Ivan Krivoruchko.

W rolach głównych zobaczymy: Marinę Aleksandrovą i Igora Petrenko. W pozostałych rolach występują m.in. Kristina Brodskaya, Olga Aleksandrovna Sutulova, Tamara Vasilievna Akulova, Ivan Krivoruchko, Galina Petrova, Yuri Chulkov, Nikolay Ivanov i Vladimir Shevelkov.

Serial wyreżyserowali Vladimir Shevelkov i Marat Kim.

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy