teatr telewizji/scena współczesna

Komedia kryminalna utrzymana w klimacie czarnego humoru. Sztuka, do złudzenia przypominająca najbardziej brytyjski z gatunków,...

WIĘCEJ
Komedia kryminalna utrzymana w klimacie czarnego humoru. Sztuka, do złudzenia przypominająca najbardziej brytyjski z gatunków, wyszła spod pióra Janusza Majewskiego ukrywającego się pod pseudonimem Patrick G. Clark. Spektakl w reżyserii autora miał premierę w 1976 roku.


Akcja rozgrywa się w Anglii. Dwie samotne kobiety – matka i córka prowadzą cichy pensjonat na peryferiach portowego miasta. Damy te zachwycają manierami i urokiem osobistym, dlatego nikt nie podejrzewa, w jak niezwykły sposób urozmaicają sobie życie. Obie działają według wcześniej opracowanego planu. Pozbawiają życia przebywających w pensjonacie mężczyzn, a tym samym zagarniają ich pieniądze. Czy komisarzowi policji uda się rozwiązać zagadkę tajemniczych zgonów?

W spektaklu wystąpili m.in. Zofia Mrozowska, Grażyna Staniszewska, Jan Machulski, Marek Walczewski oraz Roman Wilhelmi i Wiktor Zborowski.Autor: Patrick G. Clark (Janusz Majewski)

Reżyseria: Janusz Majewski

Reżyseria TV: Barbara Borys-Damięcka

Scenografia: Krystyna Mielech


Czas: 71 min


Premiera: 1976 r.

Wideo