serwisy tvp

filmy fabularne/krótkometrażowe

Alegoryczna opowieść o poznawaniu siebie, docieraniu do najgłębiej skrywanych tajemnic. Bez dialogów, w sposób poetycki,...

WIĘCEJ
Alegoryczna opowieść o poznawaniu siebie, docieraniu do najgłębiej skrywanych tajemnic. Bez dialogów, w sposób poetycki, poprzez symbolikę obrazu, muzykę i taniec film opowiada o zagubieniu kobiety molestowanej seksualnie w dzieciństwie, odtwarzającej na nowo swoją traumę, próbującej wydostać się z tego błędnego koła. Forma filmu ma umożliwić dotarcie do istoty stanu wewnętrznego bohaterki. Za sprawą transowości przenosi widza w sferę przeczuwania, a nie intelektualnej analizy.

Film zdobył liczne nagrody, m.in.: 2016 – II nagroda na Art Film Festival w Cannes, Nagroda dla najlepszego zagranicznego filmu krótkometrażowego na New York International Film Festival, 4 nagrody na Women’s Intependent Film Festival w Los Angeles (dla najlepszego filmu eksperymentalnego, za reżyserię, montaż i zdjęcia); 2017 – Nagroda za najlepszy horror/film fantastyczno-naukowy na Eurpean Short Film Festival w Berlinie, Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu eksperymentalnego na Art. Movie Film Festival w Los Angeles; 2018 – 5 nagród na Arte Non Stop Festival w Buenos Aires (dla najlepszego filmu, aktora, aktorki, reżyserię i zdjęcia).

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2014

Czas trwania: 30 minut

Reżyseria i scenariusz: Urszula Nawrot

Obsada:
Urszula Nawrot – Alicja
Michalina Wiśniewska – mała Alicja
Leszek Bzdyl – Mefisto
Michał Wiśniewski
Katarzyna Kosmala – martwa panna młoda, ludzki posąg
Monika Wilczak – matka
Marcin Nawrot – ksiądz

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy