filmy fabularne/dramaty

Uczciwy człowiek (2017)

Wstrząsający dramat, w którym główny bohater próbuje walczyć z...

WIĘCEJ
Uczciwy człowiek (2017)

Wstrząsający dramat, w którym główny bohater próbuje walczyć z korupcją w Iranie. Reza Akhlaghirad jako Reza stworzy w „Uczciwym człowieku” rewelacyjną kreację aktorską. Bohater mieszka na wsi z żoną i synem, wiodąc spokojne życie hodowcy ryb. Pewnego dnia, duża prywatna firma powiązana z rządem zmusza mężczyznę do zaprzestania swojej drobnej działalności. Reza staje przed trudnym wyborem – likwiduje mikroprzedsiębiorstwo albo przyłącza się do korporacji.

Opis filmu

Reza próbuje prowadzić farmę z hodowlą ryb. Jego żona kieruje miejscową szkołą dla dziewcząt, wspólnie wychowują syna. Wielu miejscowych patrzy na niego z nieufnością, ponieważ Reza nie chce wchodzić w różne lokalne układy, a w dodatku sam ma pełno kłopotów. Bank naciska na spłatę pożyczki, tajemnicza Firma usiłuje wymusić na nim sprzedaż farmy. Na każdym kroku mężczyzna zachęcany jest do nieuczciwych kompromisów, które są codziennością w skorumpowanym świecie. Stawką jest nie tylko godność Rezy, ale także przyszłość jego rodziny.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Reza Akhlaghirad („Aspirin”) jako Reza
Soudabeh Beizaee („Javdanegi”) jako Hadis

Kto jeszcze zagrał w filmie „Uczciwy człowiek”?
Zeinab Shabani jako Tara
Misagh Zare jako jako brat Hadis
Zhila Shahi jako taksówkarka

Reżyseria
Reżyserem filmu „Uczciwy człowiek” jest laureat nagrody Złoty Niedźwiedź Mohammad Rasoulof, znany z takich filmów jak: „Zło nie istnieje”, „Rękopisy nie płoną”.

Data premiery i kraj produkcji
Premiera filmu „Uczciwy człowiek” odbyła się 17 maja 2017 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes we Francji. Film został wyprodukowany w 2017 w Iranie.

Tytuł angielski „Lerd”

Czas trwania filmu
Film fabularny „Uczciwy człowiek” trwa 117 minut.

Nagrody i nominacje
W 2017 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes film „Uczciwy człowiek” wygrał Przegląd Un Certain Regard.

Gdzie obejrzeć film „Uczciwy człowiek”?
Cały film „Uczciwy człowiek” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.