serwisy tvp

Oglądaj do 04.10.2021 r.

Filmy dokumentalne/natura i podróże

„Trendy w modzie świata zwierząt. Co się nosi i dlaczego” (2019)

Film...

WIĘCEJ
„Trendy w modzie świata zwierząt. Co się nosi i dlaczego” (2019)

Film dokumentalny o niezwykłych strojach zwierząt. Natura stara się zapewnić wszystkim zwierzętom odpowiednią garderobę. Wyposaża je we właściwy strój: zbroja do walki, pióra do uwodzenia, rakiety, by nie zapadać się w śniegu. Wydaje się, że każde zwierzę jest odpowiednio ubrane, jednak nie jest to takie proste.

Opis filmu
Zwierzęta też mają kłopot z przestrzeganiem obowiązującej mody i dbaniem o swój wygląd. Natura opiera się na genialnych materiałach i odważnych projektach. Od odpornego na uderzenia pancerza po jedwabiste miękkie, futrzane przytulanki. Każdy styl i odważne rozwiązania wydają się być dozwolone. Ale bliższe przyjrzenie się tej kwestii pokazuje, że wszystkie stroje zwierząt są związane surowymi zasadami przydatności danego ubioru. Ale nawet w królestwie zwierząt wygląd nie jest wszystkim: przy odpowiednim ubraniu musi pojawić się właściwe zachowanie. Bez wątpienia matka natura bardzo się stara w kwestii ubioru. Jednak należy też samemu działać. Nie tylko w przypadku upału. Trzeba wiedzieć, jak się ubrać na specjalne okazje. I czuć się wygodnie we własnej skórze. Każdy styl i fason wymaga odpowiedniego zachowania. Jaki pożytek z pancerza – bez możliwości zmiany? Jaki pożytek z zimowego płaszcza jeśli nie zdążyło się go włożyć na czas? Czy z wiosennego stroju – bez poznania sztuki uwodzenia? Sam strój to nie wszystko, trzeba się jeszcze odpowiednio zachowywać. Tylko wtedy wspaniałe kreacje przyniosą korzyść i pomogą przetrwać.

Reżyseria
Film dokumentalny „Trendy w modzie świata zwierząt. Co się nosi i dlaczego” powstał we współpracy dwóch wybitnych reżyserów. Volker Arzt, laureat nagrody filmowej Meridiana, przyznawanej dla filmów przyrodniczych w Niemczech, którą otrzymał za całokształt twórczości oraz Robert Sigl, niemiecki reżyser znany z filmów „Kobra – oddział specjalny”, „Lexx”, „The Spider”.

Data premiery i kraj produkcji
Film dokumentalny „Trendy w modzie świata zwierząt. Co się nosi i dlaczego” został wyprodukowany w Niemczech w 2019 roku.

Tytuł angielski
„Nature's Dress Code - Who Wears What and Why”.

Czas trwania filmu
Dokument „Trendy w modzie świata zwierząt. Co się nosi i dlaczego” trwa 52 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Trendy w modzie świata zwierząt. Co się nosi i dlaczego”?
Cały film online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy