serwisy tvp

filmy fabularne/komedie

Film Maren Ade („Wszyscy inni”) to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią, śmiertelnie poważną...

WIĘCEJ
Film Maren Ade („Wszyscy inni”) to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią, śmiertelnie poważną bizneswoman a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem. „Toni Erdmann” jest m.in. laureatem kilku Europejskich Nagród Filmowych, w tym za najlepszy film i dla reżyserki. Był także nominowany do Oscara, do Złotego Globu i BAFTA. Maren Ade stała się tym samym pierwszą kobietą w 29-letniej historii Europejskich Oscarów, której film zdobył główną nagrodę Akademii.
Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Niemcy/Austria, 2016

Reżyseria: Maren Ade

Czas trwania: 156 min

Obsada:
Sandra Hüller – Ines Conradi
Peter Simonischek – Winfried Conradi/Toni Erdmann
Michael Wittenborn – Henneberg
Thomas Loibl – Gerald

Tytuł oryginalny: Toni Erdmann

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy