serwisy tvp

programy/rozrywka

Już po raz trzeci, dzięki magii telewizji, scenografii, kostiumom i rekwizytom program „To był rok”...

WIĘCEJ
Już po raz trzeci, dzięki magii telewizji, scenografii, kostiumom i rekwizytom program „To był rok” przeniesie widzów w przeszłość. To będzie najlepsza lekcja najnowszej historii, popkultury, mody, sportu czy obyczajów, a przede wszystkim doskonała wspólna zabawa dla całej rodziny.

Wiosenną edycję „To był rok” po raz pierwszy poprowadzi Tomasz Kammel, a towarzyszył mu będzie duet kapitanów – Izabella Krzan i Tomasz Wolny. Dzięki bogatym materiałom archiwalnym TVP, scenografii, make’upowi i kostiumom, widzowie odnajdą klimat tamtych lat. Nie zabraknie największych przebojów, które wykonają muzyczni goście specjalni show. Każda z drużyn, w składzie kapitan i gwiazda, podobnie jak w poprzednich edycjach, będzie musiała zmierzyć się z trzema rundami pytań i finałem. Sprawdzimy w nich, jak dobrze gwiazdy orientują się w wydarzeniach społecznych, politycznych, kulturalnych czy sportowych. Uczestnicy będą również musieli udowodnić swoją wiedzę z zakresu mody, obyczajów czy motoryzacji.

W tej edycji programu prowadzący, kapitanowie i goście aż 10 razy zmienią daty w swoich kalendarzach, by odbyć szalone podróże od lat 60. XX wieku do początków najnowszego stulecia. W ich trakcie przeniesiemy widzów m.in. do roku 1968, kiedy TVP wyemitowała premierowy odcinek serialu „Stawka większa niż życie”. W 1978 przypomnimy sobie m.in. jak z taśm produkcyjnych FSO na Żeraniu zjeżdżał pierwszy Polonez. W 1983 opowiemy m.in. o debiutanckich albumach Lady Pank i Madonny, a także o Michaelu Jacksonie, który zaskoczył świat, po raz pierwszy wykonując swój efektowny moonwalk. Zabierzemy widzów również do roku 1996 w którym Wisława Szymborska otrzymała Literacką Nagrodę Nobla i do roku 2002, kiedy to Adam Małysz podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Salt Lake City, zdobył dla Polski dwa medale.

Rywalizacji gwiazd będzie towarzyszyła 100. osobowa, wielopokoleniowa widownia, która podobnie jak widzowie przed telewizorami, będzie doskonale bawić się, przypominając sobie tę dalszą i bliższą przeszłość. Młodsi widzowie dowiedzą się przy okazji czegoś o codzienności, w jakiej dzieciństwo i młodość przeżywali ich rodzice i dziadkowie. W finale show publiczność spróbuje przewidzieć, kto zwycięży w danym odcinku, stawiając na jedną z drużyn.

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy