programy/rozrywka

„To był rok!” (od 2019)
Program rozrywkowy emitowany na antenie TVP1, oparty na holenderskim...

WIĘCEJ
„To był rok!” (od 2019)
Program rozrywkowy emitowany na antenie TVP1, oparty na holenderskim formacie „A Year to Remember”. Pierwsze dwie serie programu prowadziła Marzena Rogalska, a trzecią – Tomasz Kammel.

Opis programu
Dzięki magii telewizji, scenografii, kostiumom i rekwizytom program „To był rok” przenosi widzów w przeszłość. To najlepsza lekcja najnowszej historii, popkultury, mody, sportu czy obyczajów, a przede wszystkim doskonała wspólna zabawa dla całej rodziny.

Dzięki bogatym materiałom archiwalnym TVP, scenografii, makeupowi i kostiumom, widzowie odnajdą klimat tamtych lat. Nie brakuje największych przebojów, które wykonują muzyczni goście specjalni show. Każda z drużyn, w składzie kapitan i gwiazda mierzy się z trzema rundami pytań i finałem. Jest to sprawdzian, jak dobrze gwiazdy orientują się w wydarzeniach społecznych, politycznych, kulturalnych czy sportowych. Uczestnicy dowodzą swojej wiedzy z zakresu mody, obyczajów czy motoryzacji.

Rywalizacji gwiazd towarzyszy 100-osobowa, wielopokoleniowa widownia, która podobnie jak widzowie przed telewizorami, doskonale bawi się, przypominając sobie tę dalszą i bliższą przeszłość. Młodsi widzowie dowiadują się przy okazji czegoś o codzienności, w jakiej dzieciństwo i młodość przeżywali ich rodzice i dziadkowie. W finale show publiczność próbuje przewidzieć, kto zwycięży w danym odcinku, stawiając na jedną z drużyn.

Reżyseria
Za reżyserię programu odpowiada Michał Górski.

Data premiery i kraj produkcji
Premierowy polski odcinek został wyemitowany na antenie TVP1 8 marca 2019 roku. Teleturniej jest oparty na formacie holenderskim „A Year to Remember”.

Czas trwania
Odcinek programu trwa 55 minut. W Polsce wyemitowano 30 odcinków w 3 seriach.

Gdzie obejrzeć program „To był rok!”?
Cały program „To był rok!” online oglądaj w vod.tvp.pl.

Odcinki