serwisy tvp

Filmy dokumentalne/religia i wiara

Bardzo pozytywny odbiór postaci nowego papieża Franciszka budzi u wielu pytanie: skąd się taki wziął?...

WIĘCEJ
Bardzo pozytywny odbiór postaci nowego papieża Franciszka budzi u wielu pytanie: skąd się taki wziął?
Co wpłynęło na życie Jorge Mario Bergoglio w jego rodzinnych stronach? Jakie miejsca, zdarzenia, osoby wpłynęły na Jorge? Co kształtowało jego osobowość, cechy charakteru, pasje, ważne decyzje życiowe? Co i kto ukształtował jego postawę np. pokory, bezpośredniości, ewangeliczny stosunek do osób starszych, ubogich i odrzuconych. Skąd wzięły się u niego gesty prostoty życia np. odrzucenie przywilejów: skromne mieszkanie, korzystanie z komunikacji miejskiej, etc. Co wpłynęło na jego charyzmat człowieka modlitwy?
Czy taki był od zawsze? Czy był zawsze nieskazitelny? Jakie miał przeszkody? Co przychodziło mu najtrudniej? Jak walczył ze swoimi wadami? Jak i o co walczył?. Jakich upokorzeń doznał? Czy jako biskup, kardynał i prymas Buenos Aires miał kłopoty z podwładnymi co do nakazywania im by stosowali "środki ubogie" i we wdrażaniu swego stylu prostoty?

Będziemy poszukiwać śladów papieża Franciszka w stolicy Argentyny, gdzie urodził się, mieszkał i pracował. Będziemy rozmawiać z mieszkańcami Buenos Aires, którzy znali Ojca świętego Franciszka jeszcze zanim został papieżem. Oprócz rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników abp Bergoglia będą to zwykli ludzie np. jego fryzjer, kioskarz z którym codziennie rozmawiał i do którego zadzwonił, gdy został wybrany papieżem.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy