serwisy tvp

teatr telewizji/scena współczesna

Sztuka angielskiej dramatopisarki Polly Stenham w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej. Poruszający, dojrzały i głęboki dramat ...

WIĘCEJ
Sztuka angielskiej dramatopisarki Polly Stenham w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej. Poruszający, dojrzały i głęboki dramat o rozpadzie rodziny, w której nadwyrężone zostały osobiste relacje i odwrócone zwyczajowe role – dzieci zastępują nieobecnych rodziców i niestety nie potrafią w narzuconych sytuacjach poradzić sobie z emocjami. Autorka przedstawia bardzo bogaty świat, w którym oprócz nieszczęścia, samotności, niespełnienia jest także miejsce na miłość i nadzieję. Być może w nowych dramatycznych okolicznościach zerwane więzi będą się mogły odrodzić?

Martha (w tej roli Roma Gąsiorowska) od lat jest alkoholiczką. Samotnie wychowuje dwoje dzieci. Mąż (Jan Wieczorkowski) zostawił ją dla skośnookiej kochanki. Opiekuje się nią niepełnoletni syn, Henry. Jej młodsza córka Mia przejawia agresywne, aspołeczne zachowania. Dzieci nienawidzą ojca. Czują się przez niego zdradzone i opuszczone. Niestety matka obecna fizycznie, staje się nieobecna umysłem i duchem – coraz bardziej popada w alkoholową chorobę. Miedzy nią i synem Henrym nawiązała się dwuznaczna relacja - toksyczny związek, w którym matka całkowicie uzależniła od siebie syna. Henry zdaje sobie sprawę z manipulacji, jakim jest poddawany. Martha obiecała synowi, że dobrowolnie pójdzie na odwyk, ale wszelkimi sposobami stara się do tego nie dopuścić.

Autor: Polly Stenham

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Lipiec-Wróblewska

Zdjęcia: Wojciech Staroń

Scenografia i kostiumy: Agnieszka Zawadowska

Opracowanie muzyczne: Jan Miklaszewski

Dźwięk: Marcin Kijo, Miłosz Jaroszek

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy