seriale/obyczajowe

„Tajemnice” (2019)

Nakręcony z rozmachem ukraiński serial obyczajowy z elementami kryminału, pokazujący losy...

WIĘCEJ
„Tajemnice” (2019)

Nakręcony z rozmachem ukraiński serial obyczajowy z elementami kryminału, pokazujący losy dwóch rodzin na tle ważnych wydarzeń w dziejach Ukrainy: od 1944 roku, po odzyskanie przez ten kraj niepodległości w 1991 roku i pierwsze lata XXI wieku.

Opis serialu „Tajemnice”
Przed wkroczeniem wojsk sowieckich na Bukowinę w 1944 roku hrabia Nikola von Busoff zakopuje w lesie skrzynkę z klejnotami rodzinnymi. Niestety niedługo potem arystokrata ginie z ręki komunisty Fiodora Griszczuka. Jego ciężarnej żonie Teodorze udaje się jednak uciec do Austrii, gdzie rodzi córkę Julię.

Po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości w 1991 roku Julia wraz z mężem Borysem i synem Nikołajem wyrusza na poszukiwanie zaginionych rodzinnych klejnotów. Kobieta dowiaduje się, że w dawnej rezydencji jej rodziców znajduje się teraz rada wiejska, na czele której stoi najmłodszy syn zabójcy jej ojca, Iwan. Poszukiwania rodzinnego skarbu przeciągają się, a Julia nieoczekiwanie zakochuje się w starszym bracie Iwana, Siemionie. Nastoletni Nikołaj zaprzyjaźnia się z kolei z córką Siemiona, Katią. Niestety dochodzi do tragedii. Pewnego dnia nastolatek odkrywa, że jego matka została zamordowana. O zabójstwo żony zostaje oskarżony Borys, Siemion znika, a mała Katia trafia do sierocińca.

Mija kolejnych czternaście lat... W 2005 roku Katia wciąż mieszka w rodzinnym sierocińcu, ale jej przybrana matka Lilya jest poważnie chora, więc dzieci muszą opuścić to miejsce. Katia szuka wyjścia z sytuacji i zwraca się o pomoc do wujka Iwana. Tymczasem Borys ucieka z więzienia, by porozmawiać z synem, który trafił do policji i pracuje jako śledczy. Czy zagadki sprzed lat zostaną rozwiązane?

Obsada serialu „Tajemnice”

W rolach głównych występują:
Makar Tikhomirov („Cyborgi”, „Linia”) jako Nikołaj
Konstantin Danilyuk („Tropiciel”, „Paradise”) jako Borys
Sergey Kalantay („Legiony”, „Sługa narodu”) jako Iwan


Kto jeszcze zagrał w serialu „Tajemnice”?
Anastasiya Pustovit jako Katia
Arthur Logai jako Stas
Sergey Frolov jako Fiodor Griszczuk
Evgeniy Lebedin jako Taras
Eva Shevchenko-Holovko jako Nadiyka
Inna Kapinos jako Galyna

Reżyseria
Serial „Tajemnice” wyreżyserowali Yevgeniy Doronin, Oleg Filipenko, Sergey Kravets, Ekaterina Nekrasova i Serhiy Sotnychenko.

Kraj pochodzenia i data premiery
Serial „Tajemnice” został wyprodukowany w Ukrainie, a swoją premierę miał w 2019 roku.

Czas trwania
Serial „Tajemnice ” liczy 96 odcinków, po około 50 minut każdy.

Tytuł oryginalny
„Tayemnytsi (Таємниці)”

Gdzie można oglądać serial „Tajemnice”?

Serial „Tajemnice” można oglądać od 6 czerwca w vod.tvp.pl