serwisy tvp

Oglądaj do 10.12.2021 r.

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

„Szwedzka teoria miłości” (2015)

Dziś aż jeden na czterech Szwedów umiera samotnie. Szwedki są...

WIĘCEJ
„Szwedzka teoria miłości” (2015)

Dziś aż jeden na czterech Szwedów umiera samotnie. Szwedki są największą grupą wśród klientek banku nasienia. Pragną potomstwa, ale nie są w stanie zbudować trwałej relacji z partnerem.

Opis filmu
Dokument Erika Gandiniego opowiada o społeczeństwie, którego organizacja przypomina niekiedy dystopijne teorie przyszłości. Kontakty między ludźmi realizowane są za pośrednictwem organizacji społecznych. Ludzie nie socjalizują się, powszechne są ucieczka przed trudnościami, brak chęci do prowadzenia interakcji i niechęć do obcych. Szwecja, kraj stawiany często za wzór organizacji społecznej, ma swoje ciemne strony. Zygmunt Bauman, który pojawia się w filmie, nie szczędzi Szwedom gorzkich słów.

Reżyseria i scenariusz
Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Szwedzka teoria miłości” jest Erik Gandini, znany z takich produkcji jak „Chirurg rebeliant” czy „Wideokracja”.

Data premiery i kraj produkcji
Szwedzki film dokumentalny „Szwedzka teoria miłości” miał premierę 15 listopada 2015 roku.

Tytuł angielski
„The Swedish Theory of Love”

Czas trwania filmu
Film „Szwedzka teoria miłości” trwa 76 minut.

Nagrody
Dokument otrzymał w 2016 roku Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Nagrodę Millenium na Millenium Docs Against Gravity, a także nominację do Nagrody publiczności na Festiwalu Transatlantyk.

Gdzie obejrzeć film „Szwedzka teoria miłości”?
Cały film oglądaj online w vod.tvp.pl.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy