programy/rozrywka

„Szansa na sukces”

Muzyczne show, dzięki któremu zdolni wokaliści mają szansę spełnić...

WIĘCEJ
„Szansa na sukces”

Muzyczne show, dzięki któremu zdolni wokaliści mają szansę spełnić swoje marzenie o występie na eurowizyjnej i opolskiej scenie.

Opis programu
Uczestnicy programu wybierają rodzaj podkładu muzycznego i wykonują utwory artysty, który ocenia ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta prowadzący losuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków są zaproszeni do finałowego koncertu w trakcie którego, na zwycięzcę głosują widzowie.

„Szansa na Sukces. Eurowizja Junior” to specjalna edycja programu, w ramach której zostaje wyłoniony reprezentant Polski w Konkursie Eurowizji Junior. W każdym z trzech specjalnych odcinków programu mierzy się ze sobą siedmiu młodych wokalistów. Trzech zwycięzców bierze udział w finale na żywo, w którym o wygranej decydują widzowie w głosowaniu SMS.

W każdym z odcinków programu „Szansa na sukces. Opole” bierze udział po 7 wykonawców, którzy śpiewają hity muzycznych gwiazd. Laureaci odcinków biorą udział w finale, podczas którego jury i widzowie Dwójki w głosowaniu SMS wybierają zwycięzcę. Nagrodą główną jest udział w koncercie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Data premiery i kraj produkcji
Program telewizyjny „Szansa na sukces” był prowadzony przez Wojciecha Manna (1993–2012), następnie przez Artura Orzecha (2019–2021), a potem przez Marka Sierockiego (od 2021) i emitowany na antenie TVP2 od 14 listopada 1993 do 29 kwietnia 2012 oraz ponownie od 7 kwietnia 2019. Głównym pomysłodawcą programu jest Elżbieta Skrętkowska. Odcinki emitowane od jesieni 2009 zostały również udostępnione w serwisie TVP VOD, na którym można też obejrzeć odcinki z nowej wersji.

Czas trwania jednego odcinka
Jeden odcinek programu „Szansa na sukces” trwa ok. 60 minut.

Gdzie obejrzeć program „Szansa na sukces”?
Cały program „Szansa na sukces” online OGLĄDAJ za darmo w vod.tvp.pl.