serwisy tvp

filmy fabularne/dramaty

Niepokojące studium szaleństwa w reżyserii jednego z największych wizjonerów współczesnego kina, Wernera Herzoga. Laureat licznych...

WIĘCEJ
Niepokojące studium szaleństwa w reżyserii jednego z największych wizjonerów współczesnego kina, Wernera Herzoga. Laureat licznych nagród na najważniejszych festiwalach filmowych, twórca kultowych obrazów „Aguirre, gniew boży”, „Zagadka Kaspara Hausera”, czy „Stroszek”, który w 2007 roku był nominowany do Oscara za „Spotkania na krańcach świata”.

Inspirowany prawdziwą historią, wyprodukowany przez Davida Lyncha thriller to opowieść, w której antyczny mit łączy się ze współczesnym szaleństwem z hipnotyczną muzyką Ernsta Reijsegera. W rolę głównego bohatera sugestywnie wcielił się zdobywca dwóch nominacji do Oscara, Michael Shannon („Droga do szczęścia”, „Zwierzęta nocy”). Obok niego pojawią się czterokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Willem Dafoe („Van Gogh. U bram wieczności”, „Projekt Floryda”, „Pluton”, „Cień wampira”), znana z filmów Davida Lyncha Grace Zabriskie czy również nominowana do Oscara Chloë Sevigny („Nie czas na łzy”). Film swoją premierę miał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobył nominację do nagrody Złotego Lwa.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: USA, Niemcy, 2009

Reżyseria: Werner Herzog

Czas trwania: 91 minut

Obsada:
Michael Shannon – Brad McCullum
Willem Dafoe – Detektyw Hank Havenhurst
Chloë Sevigny – Ingrid
Brad Dourif – Wujek Ted
Gabriel Pimentel – Karzeł
Grace Zabriskie – Pani McCullum
Udo Kier – Lee Meyers

Tytuł oryginalny: My Son, My Son, What Have Ye Done

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy