serwisy tvp

Filmy dokumentalne/ludzie

„Synek” (2019)

Historia 18-letniego chłopaka, który jest tak bardzo uwikłany w miłość do ojca,...

WIĘCEJ
„Synek” (2019)

Historia 18-letniego chłopaka, który jest tak bardzo uwikłany w miłość do ojca, że nie potrafi rozpocząć nowego szczęśliwego życia. Film jest bardzo subtelnie opowiedzianą historią o trudnej miłości między ojcem a synem oraz obrazem nieustającej walki o wolność. Słów nie pada wiele, o rodzinnej relacji mówią gesty i czyny.

Opis filmu

Marcin − główny bohater, został bardzo skrzywdzony przez rodziców. Matka piła w trakcie ciąży, przez co urodził się z zespołem faz, a w wieku dwunastu lat został odebrany rodzicom z powodu ich uzależnienia od alkoholu. Dom dziecka zabrał mu dzieciństwo. Czuł się tam jak w wojsku. Mimo wielu złych doświadczeń po osiągnięciu pełnoletności postanowił wrócić do ojca i podjąć próbę zbudowania z nim relacji na nowo.

Znalezienie dla siebie własnego miejsca, azylu, jakim okazuje się ptaszarnia, napawają Marcina nadzieją. Jednak nieustająca opieka nad ojcem alkoholikiem wciąż podcina mu skrzydła.

Reżyseria i zdjęcia

Reżyserem filmu dokumentalnego „Synek” i jednocześnie autorem do niego zdjęć jest Paweł Chorzępa. Dla tego wziętego operatora wielu fabuł i dokumentów jest to debiut reżyserski. Film powstał w ramach programu Studia Munka „Pierwszy Dokument”.

Nagrody i wyróżnienia

Film „Synek” zdobył szereg nagród w Polsce i za granicą, m. in. Srebrnego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Kraj pochodzenia i data premiery

Polski film dokumentalny „Synek” miał swoją premierę na prestiżowym festiwalu IDFA w Amsterdamie. W Polsce dokument miał premierę 2 czerwca 2020 roku podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Czas trwania

Film „Synek” trwa 40 minut.

Gdzie można oglądać film „Synek”?

Cały film „Synek” można oglądać online na vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy