filmy fabularne/sensacyjne

„Susza” (2021)

Film producentki hitów „Zaginiona dziewczyna”, „Wielkie kłamstewka” i „Od nowa” na podstawie...

WIĘCEJ
„Susza” (2021)

Film producentki hitów „Zaginiona dziewczyna”, „Wielkie kłamstewka” i „Od nowa” na podstawie bestsellerowej powieści Jane Harper. W roli głównej Eric Bana („Troja”, „Monachium”, „Helikopter w ogniu”). „Susza” to światowy bestseller autorstwa Jane Harper, do którego prawa filmowe zostały sprzedane, jeszcze zanim książka pojawiła się na półki księgarni.

Opis filmu
Detektyw Aaron Falk wraca do rodzinnego miasta po długoletniej nieobecności, aby wziąć udział w pogrzebie swojego dawnego przyjaciela. Zgodnie z ustaleniami lokalnej policji, zmarły miał przed samobójczą śmiercią zamordować swoją żonę i dziecko. Jednak jest coś, co od początku nie zgadza się w tej historii. Aaron zostaje w miasteczku kilka dni dłużej, by dowiedzieć się, co wydarzyło się naprawdę. W toku śledztwa okazuje się, że sprawa może mieć związek z wydarzeniami sprzed dwudziestu lat i tajemniczym utonięciem młodej dziewczyny, z powodu którego lata temu Falk musiał opuścić miasto.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Eric Bana („Troja”, „Mój ojciec i ja”, „Star Trek”, „Hulk”) jako Aaron Falk
Genevieve O'Reilly („Tarzan: Legenda”, „Matrix Reaktywacja”, „Pierwszy śnieg”) jako Gretchen
Keir O'Donnell („Snajper”, „Obdarowani”, „Polowanie na druhny”) jako Greg Raco

Kto jeszcze zagrał w filmie „Susza”?
John Polson – Scott Whitlam
Julia Blake – Barb
Bruce Spence – Gerry Hadler
William Zappa – Mal Deacon
Matt Nable – Grant Dow

Reżyseria
Za reżyserię do filmu „Susza” odpowiada Robert Connolly. Australijski reżyser, który jest znany z filmów „Samoloty z papieru”, „Pięciu z Balibo”. Laureat pięciu nagród AFI / AACTA.

Scenariusz
Scenariusz do filmu „Susza” powstał dzięki współpracy Roberta Connolly’ego z Harrym Crippsem.

Data premiery i kraj produkcji
Australijska premiera „Suszy”, z Erikiem Baną w roli głównej, okazała się wielkim sukcesem i zajmując miejsce wśród najbardziej dochodowych filmów w historii australijskiego kina. Film miał premierę w 2021 roku, jest koprodukcji australijsko-amerykańskiej.

Zdjęcia
Zdjęcia do filmu „Susza” powstały dzięki współpracy z Stefanem Duscio.

Tytuł angielski
„The Dry”.

Adaptacje
„Susza” to bestseller autorstwa Jane Harper. Ekranizacją powieści zajęła się doświadczona i wielokrotnie nagradzana producentka Bruna Papandrea, która w swoim dorobku filmowym ma takie hity jak „Zaginiona dziewczyna”, „Wielkie kłamstewka”, czy „Od nowa”.

Czas trwania filmu
Film „Susza” trwa ok. 115 minut.

Nagrody i nominacje
Film „Susza” dostał 12 nominacji przyznawanych przez Australijską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych ,m.in. w kategoriach: najlepszy film, aktor, dźwięk, montaż, najlepsza aktorka.

Gdzie obejrzeć film „Susza”?
Cały film „Susza” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.

Wideo