Filmy dokumentalne/społeczeństwo

„Strażnicy Izraela” (2012)
Dokument Drora Moreha odsłaniający prawdziwą historię Służby Bezpieczeństwa Ogólnego Izraela, która...

WIĘCEJ
„Strażnicy Izraela” (2012)
Dokument Drora Moreha odsłaniający prawdziwą historię Służby Bezpieczeństwa Ogólnego Izraela, która zajmuje się kontrwywiadem i bezpieczeństwem państwa.

Opis filmu:
Sześciu byłych oficerów izraelskiej służby specjalnej – Szin Bet, po raz pierwszy w historii, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat działań tej organizacji. Szin Bet, znany także po nazwą Szabak, to służba odpowiedzialna za kontrwywiad i bezpieczeństwo wewnętrzne Izraela.
Od 1967 roku Izrael nie może liczyć na spokój ze strony ościennych państw. Mimo ogromnej przewagi militarnej i wsparcia ze strony Stanów Zjednoczonych nie udało mu się osiągnąć długotrwałego pokoju. Szefowie Szin Bet stale odgrywają istotną rolę w kwestii bezpieczeństwa państwa.

Reżyseria:
Reżyserem filmu dokumentalnego „Strażnicy Izraela” jest Dror Moreh, który współtworzył również takie produkcje jak „Sharon” i „Czynnik ludzki”.

Scenariusz:
Autorem scenariusza do filmu dokumentalnego „Strażnicy Izraela” jest jego reżyser Dror Moreh.

Data premiery i kraj produkcji:
Premiera francusko-izraelskiego filmu dokumentalnego „Strażnicy Izraela” odbyła się 10 czerwca 2012 roku podczas The Jerusalem International Film Festival.

Zdjęcia:
Zdjęcia do filmu „Strażnicy Izraela” stworzył Avner Shahaf.

Czas trwania:
Film „Strażnicy Izraela” trwa 96 minut.

Tytuł oryginalny:
„The Gatekeepers”.

Gdzie obejrzeć film „Strażnicy Izraela”?
Cały film „Strażnicy Izraela” online oglądaj w vod.tvp.pl

Wideo