serwisy tvp

seriale/archiwalne

Jeden z najlepszych polskich seriali sensacyjnych. Akcja rozgrywa się w scenerii II wojny światowej. Głównym...

WIĘCEJ
Jeden z najlepszych polskich seriali sensacyjnych. Akcja rozgrywa się w scenerii II wojny światowej. Głównym bohaterem jest działający na zlecenie sowieckiego wywiadu i ubrany w niemiecki mundur Polak Stanisław Kolicki, znany lepiej jako Hans Kloss. Jest 1941 rok, gdy młody Staszek ucieka z niemieckiej niewoli i przedostaje się na radziecką stronę frontu. Okazuje się, że jest niezwykle podobny do schwytanego przez Rosjan porucznika Abwehry Hansa Klossa.

Po raz pierwszy polscy widzowie zobaczyli Hansa Klossa w Teatrze Telewizji. Od 1965 do 1967 roku zostało wyemitowanych 14 spektakli o agencie J-23. Spodobały się tak bardzo, że natychmiast zapadła decyzja o produkcji serialu telewizyjnego „Stawka większa niż życie”.

Powstało 18 odcinków przygód Klossa. Po dziewięć wyreżyserowali Janusz Morgenstern i Andrzej Konic. Autorami scenariuszy byli Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan, którzy ukryli się pod wspólnym pseudonimem Andrzej Zbych. Niezapomnianą muzykę do serialu napisał jazzman Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz

Obsada:
Stanisław Mikulski – Hans Kloss, w rzeczywistości Stanisław Kolicki
Emil Karewicz – Hermann Brunner

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy