serwisy tvp

Oglądaj do 09.09.2019 r.

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

Z broni małokalibrowej ginie rocznie pół miliona osób na całym świecie. W filmie odbywamy unikalną...

WIĘCEJ
Z broni małokalibrowej ginie rocznie pół miliona osób na całym świecie. W filmie odbywamy unikalną podróż do najciemniejszych zakamarków międzynarodowego handlu bronią ręczną, poznając jednocześnie kulisy jego działania, a także korupcję, kłamstwo i chciwość, jaka kryje się w jego cieniu. Poznajemy tajniki światowego przemysłu, który jest dziś źródłem największych pieniędzy i ludzkich tragedii.

Film oparty jest na książce Andrew Feinsteina zatytułowanej „The Shadow World: Inside the Global Arms Trade”. Poznajemy nie tylko punkt widzenia autora, byłego dziennikarza „The New York Times” Chrisa Hedgesa, Seymoura Hersha z „New Yorker” i emerytowanego pułkownika Amerykańskiej Armii Lawrence’a Wilkersona lecz także byłego dilera broni, który zdecydował się opowiedzieć o tajnikach handlu bronią.

Film prowokuje do zastanowienia się, na ile handel bronią determinuje nasze życie i wpływa na kształt świata, w którym żyjemy. Pozostawia również miejsce na głębszą refleksję, na ile jeszcze jesteśmy dziś w stanie kontrolować ten jeden z najbardziej skrytych przemysłów świata.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Belgia, Dania, 2016

Reżyseria: Johan Grimonprez

Czas trwania: 94 minuty

Tytuł oryginalny: Shadow World

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy