serwisy tvp

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

Film pokazuje podstawowy mechanizm współczesnej cywilizacji – mechanizm sprzedaży. Umiejętność sprzedawania jest jedną z najbardziej...

WIĘCEJ
Film pokazuje podstawowy mechanizm współczesnej cywilizacji – mechanizm sprzedaży. Umiejętność sprzedawania jest jedną z najbardziej pożądanych umiejętności we współczesnej Polsce. Nieważne co sprzedajesz bylebyś potrafił to sprzedać. Sprzedaż to wmówienie klientowi, że właśnie tego produktu potrzebuje teraz i zaraz, wmówienie metodami sprawdzonymi, działającymi właściwie na każdego.

Głównymi bohaterami filmu są mistrz, z sukcesami sprzedający od ponad sześciu lat „czystą wodę” - filtry do uzdatniania wody po 3500 zł sztuka. Mistrz wprowadza w tajniki sztuki sprzedaży ucznia - kandydata na sprzedawcę filtrów.

Kamera śledzi kolejne etapy treningu ucznia. Uczeń jednak początkowo pełen zapału do nowej pracy z czasem zaczyna mieć wątpliwości czy wmawianie ludziom konieczności posiadania filtrów do wody jest jego powołaniem. Wie, że jeśli chce przetrwać w dzisiejszej Polsce musi nauczyć się sprzedawać, ale jeszcze odmawia zgody na świat którym rządzi sprzedaż.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2004

Czas trwania: 21 minut

Reżyseria: Dariusz Małecki

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy