informacje i publicystyka/publicystyka

„Sprawa dla reportera”

Autorski program interwencyjny Elżbiety Jaworowicz, który na trwałe zapisał...

WIĘCEJ
„Sprawa dla reportera”

Autorski program interwencyjny Elżbiety Jaworowicz, który na trwałe zapisał się już w historii telewizji. Na antenie gości z przerwami od 29 stycznia 1983 roku. Dziennikarze audycji od początku starają się interweniować w trudnych, konfliktowych sprawach społecznych.

Opis programu
Niezwykle popularna audycja interwencyjna, od lat zajmująca się trudnymi sprawami społecznymi. Tematy pochodzą z listów, telefonów, e-maili i zgłoszeń ludzi, którzy szukają pomocy. Program od lat cieszy się wielkim zaufaniem widzów. Każdorazowo oglądają go około cztery miliony osób.

Od początku jego gospodynią jest charyzmatyczna dziennikarka Elżbieta Jaworowicz, która podróżuje po Polsce, aby pokazać problemy, z jakimi zmagają się bohaterowie jej reportaży i stara się im pomóc. Jaworowicz do telewizji trafiła, będąc jeszcze na studiach, poprzez konkurs zorganizowany przez Telewizyjny Ekran Młodych. Jest laureatką Wiktora (1992) i Super Wiktora (2009) oraz trzykrotną laureatką Telekamery (1999, 2000, 2001).

Każda poruszona sprawa prezentowana jest w dwóch częściach: reporterskiej, zrealizowanej na miejscu kontrowersyjnych wydarzeń oraz studyjnej, w której bohaterowie reportaży mogą skonfrontować się z ocenami i radami ekspertów.

Kontakt z redakcją programu „Sprawa dla reportera”: sprawa.dla.reportera@tvp.pl

Czas trwania programu
Każdy odcinek „Sprawy dla reportera” trwa około 45 minut.

Gdzie obejrzeć program „Sprawa dla reportera”?

Cały program „Sprawa dla reportera” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.