serwisy tvp

seriale/sensacyjne

Zanim Patryk Vega wszedł na plan serialu, przez dwa lata prowadził drobiazgową dokumentację i badał...

WIĘCEJ
Zanim Patryk Vega wszedł na plan serialu, przez dwa lata prowadził drobiazgową dokumentację i badał kulisy życia i pracy oficerów polskich tajnych służb. „Służby specjalne” w klimacie i warstwie ultrarealizmu nawiązują do filmu i serialu „Pitbull”. Wątki specjalnie dokręcone do serialu są spójne z charakterem filmu fabularnego pod tym samym tytułem i stanowią jego rozwinięcie.
Poszerzone zostały wątki osobiste głównych bohaterów (Bońki, Białko i Cerata), by zaakcentować samotność we współczesnym świecie, zmagania się z rodzinnymi dramatami i nieumiejętności rozmowy, nawet z najbliższymi.
Serial jest chwilami brutalnym dreszczowcem, który ukazuje w negatywnym świetle każdą frakcję polityczną, ale przede wszystkim przedstawicieli tzw. elit, a najuczciwszymi ludźmi okazują się ci, którzy wykonują brudną robotę.
„Służby specjalne” łączą ze sobą kilka gatunków. Spotyka się tu political fiction z kryminałem, z filmem sensacyjnym i z kinem psychologicznym. Unikalne jest to, że serial nawiązuje do głośnych spraw, które w przeszło 20 latach wydarzyły się w Polsce. Tworząc realistyczny serial o służbach specjalnych oczywiste było, że postaci będą musiały posługiwać się swoim autentycznym językiem.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2014,

reżyseria: Patryk Vega,

Obsada: Olga Bołądź – podporucznik Aleksandra Światło vel Lach „Białko”,
Janusz Chabior – pułkownik Marian Bońka,
Wojciech Zieliński – kapitan Janusz Cerat,
Kamilla Baar – Joanna, żona Cerata,
Marcin Bosak – Szymek, narzeczony córki Bońki,
Krzysztof Czeczot – Władek Winiarek „Młot”,
Jan Frycz – właściciel koncernu medialnego,
Andrzej Grabowski – przeor zakonu

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy