serwisy tvp

filmy fabularne/obyczajowe

Fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej – performera Wojtka Bąkowskiego oraz...

WIĘCEJ
Fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej – performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek.

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

Łukasz Ronduda jest reżyserem, scenarzystą i kuratorem wystaw sztuki nowoczesnej. Jego debiutancki film „Performer” (2015) pokazywano na Berlinale, gdzie otrzymał Nagrodę „Think: The Award” za „kreatywne wykorzystanie medium filmowego dla artystycznego uchwycenia i oddania geopolitycznych kontekstów”. „Serce miłości” zdobyło kilka nagród, m.in. na Festival A l'Est du Nouveau – Mont-Saint-Aignan – laur dla najlepszego filmu.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2017

Reżyseria: Łukasz Ronduda

Czas trwania: 78 min.

Obsada:
Justyna Wasilewska – Zuzanna Bartoszek
Jacek Poniedziałek – Wojciech Bąkowski
Magdalena Cielecka – kuratorka

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy