serwisy tvp

Oglądaj do 27.09.2021 r.

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

Safari (2016)

Jeden z najbardziej bezkompromisowych twórców współczesnego kina, nominowany do Złotej Palmy w...

WIĘCEJ
Safari (2016)

Jeden z najbardziej bezkompromisowych twórców współczesnego kina, nominowany do Złotej Palmy w Cannes i zdobywca Złotego Lwa w Wenecji, Ulrich Seidl wraca do Afryki, po głośnym obrazie „Raj: miłość”, o seksturystyce starszych białych kobiet, tym razem skupia się na austriackich myśliwych, którzy z zamiłowaniem oddają się mordowaniu zwierząt w rezerwacie.

Opis filmu:
Wyjątkowe spojrzenie na krwawe polowania na dzikie zwierzęta. Reżyser przedstawia wypowiedzi i motywy myśliwych, którzy przyjeżdżają na Czarny Ląd w poszukiwaniu „spełnienia”. Miejscowa ludność nie sprzeciwia się działaniom przyjezdnych. Jest wręcz zadowolona, ponieważ myśliwi zostawiają na miejscu dużą ilość pieniędzy, które pomagają w rozwoju regionu.

Reżyseria:
Reżyserem filmu dokumentalnego „Safari” jest Ulrich Seidl. Mężczyzna zyskał popularność dzięki zastosowaniu w swoich produkcjach subiektywnej, często kontrowersyjnej, narracji. Jego filmy poruszają wiele tematów tabu.

Scenariusz:
Autorem scenariusza jest reżyser Ulrich Seidl. Filmowiec jest znany z takich produkcji, jak: „Upały”, „Import/Export”, „W piwnicy”, „Raj: miłość”, „Zwierzęca miłość”.

Data premiery i kraj produkcji:
Międzynarodowa premiera austriackiego filmu dokumentalnego „Safari” odbyła się 3 września 2016 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Zdjęcia:
Zdjęcia do produkcji „Safari” stworzył wielokrotnie nagradzany operator Wolfgang Thaler („Pożegnanie z Europą”, „Chwała dziwkom”, „Ugly”).

Czas trwania:
Film „Safari” trwa 91 minut.

Nagrody i nominacje:
Obraz „Safari” zdobył wyróżnienie specjalne na Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Gdzie obejrzeć film „Safari”?
Cały film „Safari” online oglądaj w vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy